Команда дослідників з Єльського університету (США) навчила робота соціальним нормам, пов'язаним з правом власності. Як повідомляє ITC.ua, розробники створили чотири алгоритми для тренування пристрою від стартапу Rethink Robotics.
Повідомляється, що перший алгоритм засновано на базі позитивних тверджень. З його допомогою, коли людина повідомляє, що певний предмет належить їй, машина розуміє, що об'єкт не можна чіпати. Друга система влаштована за зворотнім принципом – людина вказував на річ і підкреслювала, що вона йому не належить. Третій і четвертий алгоритми дозволили роботу вносити корективи в отримані дані та самостійно адаптуватися до змін. В результаті робот навчився розуміти, які предмети він може брати, а які чіпати заборонено. В ході демонстраційного експерименту з різнокольоровими кубиками різні люди просили робота Baxter піднімати або викидати ті чи інші об'єкти. Машина успішно визначила валідність людських прохань для 14 об'єктів з 20, і експеримент був визнаний успішним.
Автори проекту зазначають, що більшість робототехніків не приділяє належної уваги розвитку соціальних навичок роботів. Машини не засвоюють норми суспільства і не вчаться співіснувати разом з людьми, а це необхідно не тільки для нормальної взаємодії, але і для успішного вирішення робочих завдань. «За мірою поширення роботів їх соціальна компетентність стане однією з найважливіших характеристик нашої з ними взаємодії», — прогнозують науковці.