За інформацією Вінницького обласного клінічного Центру профілактики та боротьби зі СНІДом, у період з 1 січня 2018р по 1 листопада 2018 року в регіоні було офіційно зареєстровано 279 ВІЛ-інфікованих особи. Вперше діагноз СНІД встановлено 151 особам. За цей період померло 73 ВІЛ-інфікованих громадян, в тому числі 47 –від СНІДу.
За даними фахівців, станом на 1 жовтня поточного року, всього антиретровірусне лікування в області отримує 1935 хворих, в тому числі 47 дітей. Крім цього, зростає кількість випадків та питома вага інфікованих на ВІЛ жителів села (на 10% за останні 5 років).
В структурі шляхів передачі ВІЛ-інфекції на 01.11.2018 року переважав, як і протягом останніх 4 років, статевий шлях інфікування – 84,7%, парентеральний (при ін’єкційному споживанні наркотиків) склав – 12,3%, інфікування від ВІЛ-інфікованої матері до дитини було у 3% випадків.
Спільними зусиллями установ, які працюють напрямку протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на даний час вдалося: охопити медичними послугами з профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу 70% представників ключових груп; забезпечити антиретровірусною терапією 84,5% осіб (від тих, що потребують); забезпечити навчання 100% школярів за програмами розвитку життєвих навичок щодо формування здорового способу життя і профілактики ВІЛ/-інфекції/СНІДу; знизити рівень передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини до 3,03 %; забезпечити у 100% дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями раннє виявлення випадків інфікування; забезпечити доступ до замісної підтримувальної терапії та реабілітаційних програм.
За матеріалами: http://www.vin.gov.ua