Триває обговорення проекту Концепції інтегрованого розвитку м Вінниці до 2030 року. 14 листопада фахівці та експерти аналізували проекти, які передбачені у візії «Екологічне і зелене місто над річкою П.Буг, місто сталої мобільності». Вони визначали п’ять пріоритетних заходів, які найбільш важливі для міста у рамках визначеної візі. Головна ідея цього розділу Концепції – передбачити заходи, які дозволять наблизитись до нульового негативного впливу на екологію від результатів життєдіяльності міста.
Учасники обговорення працювали у чотирьох експертних групах: «вода», «відходи», «енергоефективність», «мобільність». Перед тим, як розпочати обговорення, заступник міського голови Владислав Скальський розповів присутнім в цілому про проект Концепції інтегрованого розвитку м Вінниці до 2030 року та як формувалась перша редакція документу.
Сьогодні ми маємо текст, який повинен у людини, яка може міркувати і аналізувати, викликати зворотній зв’язок, який буде структурований і викладений в пропозиції. Усі їх потрібно проаналізувати та врахувати в додаткових проектах. Зараз ми опрацьовуємо кожну візійну частину з тими людьми, яких ми можемо вмістити в цій залі і яких ми вважаємо експертами у профільних візійних частинах. 24 листопада ми хочемо провести третій загальноміський форум, аби отримати ще зв’язок від громади міста до цієї першої редакції, – сказав Владислав Скальський.
Після цього робочі групи розпочали обговорювати передбачені в Концепції проекти. Їхнє завдання полягало у тому, щоб серед запропонованих заходів визначити п’ять найбільш пріоритетних та важливих для міста, які варто реалізувати в першу чергу.
Наприклад, учасники експертної групи «вода» вважають, що для підвищення якості питної води у місті першочергово необхідно придбати спеціалізоване обладнання; реконструювати очисні споруди, магістральні водоводи, мережі водопостачання та водовідведення. Також необхідно розробити проект очищення річки Південний Буг, підключити до централізованої системи водопостачання та водовідведення мешканців мікрорайонів Пирогово, Сабарів, Старе місто, Малі Хутори, Корея, П’ятничани, Хутір Шевченка, Тяжилів; вдосконалити наявні системи моніторингу вод та контролю джерел їх забруднення; підписати меморандум про спільні дії Вінницької міської ради та промислових підприємств у сфері поліпшення стану довкілля м.Вінниці.
Робоча група з мобільності серед проектів найбільш пріоритетними визначила ті, які орієнтовані на розвиток велосипедного руху та велоінфраструктури. На другому місці опинились заходи, як стимулюватимуть вінничан користуватись громадським транспортом. Важливими група вважає також проекти із запровадження автоматизованої системи керування дорожнім рухом, розвитку аеропорту та будівництва багатоповерхових паркінгів.
Робоча група, яка опрацьовувала питання поводження з побутовими відходами, вважає вкрай важливими проекти з будівництва комплексу зі знешкодження відходів та сміттєпереробного заводу; придбання обладнання для пересувної лабораторії контролю довкілля; проведення інформаційно-просвітницької роботи для формування екологічної свідомості громадян тощо.
А експерти у питаннях енергозбереження вважають, що потрібно першочергово розробити новий План дій зі сталого енергетичного розвитку, виконувати модернізацію внутрішньобудинкових мереж, здійснювати термореновацію елементів будинків, через які відбуваються тепловтрати, продовжувати утеплювати будівлі соціальної сфери, розробити систему ефективного енергоощадного теплозабезпечення всіх мікрорайонів міста тощо.