До Вінниці завітав київський мандрівник, який відвідав 56 країн на інвалідному візку

Новини Вінниці

Киянину Миколі Подрезану 65 років. За своє життя він відвідав 63 країни на різних континентах, а нещодавно повторив маршрут всесвітньої  естафети до Олімпійських ігор-2004. Можна подумати «таке собі досягнення», якщо не знати один факт: пан Микола ось уже 26 років прикутий до інвалідного візку. Про свої неймовірні пригоди він розповів вчора, 24 жовтня, під час візиту до Вінниці.   

Пан Микола отримав інвалідність у 1991 році внаслідок автомобільної аварії. Опинившись у візку, чоловік не опустив руки, продовжив вести активний спосіб життя і розпочав діяльність громадського активіста. Маючи освіту режисера, він тричі, ще у 90-х, влаштовував телемарафони, присвячені проблемам людей з інвалідністю.

«Олімпійська» авантюра

Любов та жага до подорожей надихнули Миколу на авантюру: повторити на інвалідному візку маршрут Першої всесвітньої естафети до Олімпійських ігор, яка відбулася у 2004-ому. Своєю мандрівкою пан Подрезан прагнув надихнути людей з вадами здоров’я на звершення. Втім, задача номер один  – звернути увагу на доступність для інвалідів пам’яток світової  архітектури у порівнянні з українськими пам’ятками. В рамках проекту Микола мав відвідати 35 міст у 27-ох країнах на 6-ох континентах. Гроші на поїздки збирали «усім світом».  

Ми поставили собі за мету проїхати в кожному місті по 1206 метрів. Якщо це помножити на 35 етапів буде 42 кілометри 195 метрів. Тобто, сивий, вусатий український козак на інвалідному візку проїде марафон планетою земля, – розповів чоловік

Велика подорож розпочалася у вересні 2011-го на Майдані Незалежності у Києві і завершилася 5 липня 2018-го на тому самому місці. Звісно, поїздки та перельоти відбувалися з певними перервами.

Під час мандрів пан Микола вразився наскільки доступними для людей з будь-якими фізичними особливостями є пам’ятки культури в різних країнах світу. Всюди, де треба, є підйомники, спеціальні ліфти, фунікулери та інші прилади. В Україні ж, за словами мандрівника, історичні будівлі складно обладнати належним чином: в установах часто дають «відписки», ніби-то необхідне для людей з інвалідністю обладнання «псує фасади пам’яток архітектури».

Не бійтеся воювати з чиновниками! В усьому світі видатні будівлі абсолютно інклюзивні, і ніде це не «псує фасади», – промовив пан Подрезан

10 країн за 10 днів

До слова, одного разу Микола «заразив» любов’ю до мандрівок свою добру знайому, відому вінничанку Раїсу Панасюк. Разом із нею він відвідав10 європейських країн за 10 днів.

Микола продовжує за нагоди подорожувати і каже, що ані брак грошей, ані стан здоров’я не мають бути перешкодою на шляху до пізнавання світу: можна заощаджувати зароблені гроші для поїздок, жити у дешевих готелях і користуватися інклюзивною інфраструктурою туристичних міст, як це робить він. До речі, 56 країн зі свого списку пан Подрезан відвідав вже на інвалідному візку.

Олександр Сашньов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *