У Вінниці на ювілейній 70-й обласній виставці образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва покажуть півтори тисячі робіт усіх видів народних промислів.
Про це повідомила заступник директора Вінницького обласного центру народної творчості Олена Назарець.
Сьогодні стартує ювілейна 70-та виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, яку ми традиційно проводимо у великій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею, відкриваючи в жовтні – до свята Покрови. Вона має дуже багату історію, адже це був перший захід, який організував тоді ще Будинок народної творчості. В експозиції представлені роботи понад 90 майстрів, – це десь півтори тисячі експонатів, виконаних «в традиціях», – повідомила Назарець.
За її словами, на виставці представлені усі види народного мистецтва, які поширені на Вінниччині. Це і соломо -, рогозо- і лозоплетіння, гончарство і ткацтво, писанкарство і традиційна вишивка, різьбярство, витинанки і декоративний розпис тощо.
Основою виставки є експозиція робіт відомих народних майстрів регіону, які відійшли у вічність. Зокрема, мистецькі твори Володимира Панкоша та Марії Деркач, Олександра Крутих( художнє випилювання), Романа Чмирука( гончарство) та Тетяни Марховець (народне малярство, живопис, витинанки, писанки і писанки-шкрябанки), ткалі Євдокії Гуц та лауреата Шевченківської премії Віктора Наконечного (народне малярство). Частина представлених експонатів була виготовлена 50-60 років тому.
Центральним елементом виставки стала композиція у вигляді купола з вишитих рушників, під якими розташована бубнівська кераміка майстринь із с. Новоселівка Гайсинського району Христини Міщенко, якій понад 90 років, і Тетяни Шпак. Традиції унікального орнаментального розпису бубнівської кераміки претендують на внесення до Національного реєстру елементів нематеріальної культурної спадщини.
Ця локація функціонуватиме і як фотозона для відвідувачів виставки, яка експонуватиметься до 9 листопада.