Міжнародні експерти радили ОТГ Вінниччини, як активізуватися та розвиватися

Новини Вінниці

За підтримки Програми  «ULEAD з Європою»  та участі Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування, для представників громад області пройшов дводенний семінар " Перспективи впровадження підходу LEADER у Вінницькому регіоні". Тренери заходу –  Томаш Грабовський і Маріна Альбу  – представники Solidarity Fund PL в Молдові. Про мету та хід семінару  розповів  Юрій Войціцький, радник Вінницького ЦРМС з регіонального розвитку :

Семінар за участі найбільш активних щодо впровадження проектів місцевого економічного розвитку представників ОТГ Вінницької області має на меті презентацію «твердого» ефекту від впровадження стратегій розвитку мікрорегіонів Вінницької області. Додатковою задачею, яка ставилась тренерами, було дослідження рівня спроможності місцевих громад щодо впровадження напрямку LEADER в Україні і виявлення потенційних МІГ – місцевих ініціативних груп.Велика кількість тренінгів та семінарів за участі Вінницького ЦРМС, у яких беруть участь представники вінницьких ОТГ, спонукає громади до пошуку зовнішніх інструментів до реалізації своїх набутих компетенцій на практиці. Власні бюджети громад є в великій мірі обмежені через значне соціальне навантаження, а також спротив при запровадженні інноваційних підходів зі сторони окремих депутатів місцевих рад.Одним з напрямків розвитку, який активно використовується в ЄС, починаючи з 1991р., є інструмент LEADER (Liaison Entre Actions Development de l’Econiomie Rurale) – активізація місцевих дій для розвитку сільських територій.

Завдяки співпраці з молдавськими колегами з Фонду Міжнародної Солідарності, які при співпраці з молдавським міністерством аграрного розвитку впроваджують проект SARD, базований на підході LEADER, вдалось змоделювати майбутню імплементацію цього підходу в Україні.

Учасники семінару (переважно представники ОМС і підприємці) мали досвід роботи в Робочих Групах з розробки Стратегічних планів розвитку, що полегшило їм зрозуміння принципів створення Місцевих Ініціативних Груп та організації ними конкурсів проектів розвитку за кошти зовнішніх партнерів. Визначено приблизні часові рамки для початку впровадження пілотного проекту за напрямком LEADER в Україні. Представники ОТГ, присутні на тренінгу виразили готовність створювати МІГ і залучати усі зацікавлені сторони – ОМС, бізнес та громадськість до цього процесу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *