Менеджери і керівники 40-ка підприємств з Вінницької області та інших регіонів України з’їхалися до міста над Бугом на тренінг із кайдзену – японської філософії вдосконалення процесів виробництва.
Ми вже вдруге проводимо цей тренінг. До нас завітали гості з Дніпра та Львова, а також такі фірми як «Агранафрут» та «Барлінек», які представлені на Вінниччині, – розповів директор вінницької торгово-промислової палати Олександр Дідух
Термін «кайдзен» можна перекласти як «безперервне вдосконалення». Ця філософія включає у себе раціональну організацію робочих місць, скорочення всіх втрат на виробництві, а також підвищення якості роботи. Результати у кайдзен досягаються креативними методами, зокрема, корпоративними занаттями з конструктором «Лего».
Лего використовується, щоб показати важливість злагоджених дій у лінії виробництва. На прикладі «Лего» ми показуємо, що якщо покращувати якісь дії – приміром, поставити кубики ближче, щоб скоротити час виконання роботи, можна досягнути кращих результатів. Відповідно, подібними методами можна покращити реальне, а не побудоване з конструктору виробництво, – розповів тренер з кайдзен, професор Осакського технологічного інституту Кентаро Минагава
Представники підприємств Вінниччини, на яких вже застосовують методи кайдзен, відзначають позитивні зрушення у процесі виробництва.
На нашому підприємстві є багато ліній, на яких кайдзен може бути корисним для налагодження бізнес-процесів та оптимізації робочого процесу. Впровадження цих систем вже дає нам позитивні результати. Наприклад, раніше виробничі втрати складали 2%, ми мали на меті скоротити їх до 1,5%, а вже маємо 1,3, – зазначила менеджер з покращення виробництва компанії «Агранафрут» Наталя Ільченко.
Наталя Ільченко
До слова, вперше кайдзен був застосований у Японії під час відновлення країни після Другої світової. Одним з «піонерів» кайдзену є компанія «Тойота».
Олександр Сашньов