Президент Еритреї Ісайяс Афеверкі та прем'єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед підписали угоду про мир між країнами після 20 років війни. Про це повідомляє CBC.
Угоду про мир країни уклали на саміті в Саудівській Аравії. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, який був присутнім при підписанні угоди, назвав подію «вітром надій».
«На Сомалійському півострові є вітер надій», — сказав Гутерріш.
Він додав, що підписання угоди миру між двома країнами з 20-річним конфліктом свідчить про нормалізацію відносин між Еритреєю та ще однією країною Сомалійського півострова — Джибуті.
«Це не тільки мир між Єфіопією та Еритреєю, це факт того, що завтра і післязавтра ми будемо мати тут (станемо свідками підписання мирної угоди — ред.), у Саудівській Аравії, президента країни Джибуті та президента Еритреї — двох країн, які також були в конфлікті», — сказав Гутерреш.
Раніше повідомлялося, що президент Еритреї здійснює історичний візит в Ефіопію після того, як ці дві країни домовилися відновити дипломатичні зв'язки після тривалого періоду збройного конфлікту. 9 липня уряди Ефіопії та Еритреї уклали декларацію, яка проголошує завершення 20-річної війни між країнами.
Еритрея — колишня колонія Італії, яку під час Другої Світової війни захопили британські війська. У 1952 році вони передали її до складу Ефіопії. Однак після цього почав діяти партизанський рух проти ефіопської влади. У 1993 році Еритрея отримала незалежність, а у травні 1998 року розпочала війну проти Ефіопії за спірні території в прикордонному регіоні Бадме.
За даними International Crisis Group, за два роки бойових дій з обох боків загинули 70-100 тисяч людей. У 2000 році країни ухвалили мирну угоду за посередництва Алжиру, але її так і не реалізували.