Медики громад Вінниччини навчались керувати комунальними закладами охорони здоров’я

Новини Вінниці

Четвертий рік поспіль в Україні продовжується  децентралізація, об’єднуються  громади,  передаються повноваження на місця, а разом з тим поглиблюються  і секторальні реформи, серед них – медична сфера. Вінницький Центр розвитку місцевого самоврядування запросив  працівників медичних закладів  ОТГ області  на семінар «Фінансовий план закладів охорони здоров’я первинного рівня», що пройшов за підтримки Програми «ULEAD   Європою».

До обговорення питань організації роботи медичної сфери в ОТГ були запрошені представники громад Вінниччини та експерти –  радник Вінницького ЦРМС з муніципальних послуг Віталій Швець та  регіональний координатор з підтримки реформи охорони здоров’я Таміла Лепьошкіна.

Тематика семінару включала  обговорення механізмів фінансового менеджменту, управління персоналом, оплати праці,  моделей фінансування КНП, а також обмін досвідом успішних підприємств.

Заклади  охорони здоровя перетворюються з бюджетних на комунальні підприємства, вони починають господарювати в інших умовах, а це фінансовий план, штатний розпис, зарплата, податки та інше. Всі ці речі нові для бюджетних установ. Коли ми, експерти Центру,  почали спілкуватись із медиками в громадах, виявилось, що питань надзвичайно багато –  відтак розпочинаємо серію навчальних заходів  та інформаційних сесій для них. От сьогодні  у нас близько 50 людей: головні лікарі, головні бухгалтери  ЦПМСД громад. Вони активні, уважні та мають багато запитань, адже  комунальна сфера для них нова, – зауважив Віталій Швець.

Новостворені центри первинної медико-санітарної допомоги в громадах – це установи з новим статусом, який передбачає врахування в роботі Господарського кодексу, Податкового кодексу, норм трудового законодавства. З перших кроків заклади мають правильно вибудувати свою діяльність,  віднайти стимули в оплаті праці,  в ефективному господарюванні і варто не забувати  про якість,  відтепер послуги мають бути конкурентними, адже  кожен пацієнт має право змінити лікаря в будь-який час, – пояснила Таміла Лепьошкіна.

У ході  семінару  учасники ознайомились із успішним досвідом організації первинної ланки медицини у м. Кам’янець-Подільський, а також  подискутували з питань реформування галузі.

Наш ЦПМCД створений  1 червня 2018 року,  з огляду на майбутнє приєднання  4 населених пунктів до громади. До його  складу увійшли амбулаторія загальної  практики та 4 ФАПи із сіл громади. Населення  ОТГ  складає 4500 осіб і якщо раніше  було  4 лікаря, то зараз маємо 2,5 ставки. Заклад фінансується Національною службою охорони здоров’я – це зарплати, окремі медичні аналізи та обладнання, енергоносії, але щодо ремонтів – це місцеві бюджети і тут ще є питання, потрібні роз’яснення. Ми не можемо надавати платні послуги , наші кошти – благодійність, оренда та фінансування НСОЗ. Навчання та практика потрібна, адже  у багатьох колег  відсутні навички адміністрування, як і в мене – 5 років працювала лікарем, тож потрібно здобувати нові знання  з управління  закладом  в нових умовах, – зазначила Інна Пересунько,  головна лікарка  КНП «Шпиківський ЦПМСД» Шпиківської сільської ради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *