ЄС дає 560 тисяч євро на «Яблуневий шлях» на Вінниччині – щоб садівники креативили

Новини Вінниці

Сьогодні, 11 липня, у Вінниці було підписано Меморандум щодо співпраці в реалізації проекту технічної допомоги Європейського Союзу – створення кластеру «Яблучний шлях».

Документ підписали представники Подільської агенції регіонального розвитку, ОДА і двох об`єднаних громад, де буде втілюватись проект – Северинівської Жмеринського району та Барської.

За словами директора Вінницького відокремленого підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олега Левченка, на реалізацію проекту Євросоюз надає 560 тисяч євро та експертну допомогу у створенні планів соціально-економічного розвитку громад.

Насамперед, гроші використають на відновлення інфраструктури: туристичних об`єктів, створення нових рекреаційних зон, а також – координацію виробників ягід і фруктів для того, щоб вони створювали більше доданої вартості не тільки на так званому «фреш-ринку», а й у переробці продукції садівництва.

Найбільше коштів передбачено на інфраструктуру. Зокрема, в Олександрівці Жмеринського району відновлять експозицію музею садівництва. У Северинівці – шклярню, що працювала з 1868 року, де вирощували лимони й апельсини. В Антонівці створять розсадник старих сортів, а в Бару – дегустаційний центр. У Чернятині працюватиме навчальний центр для садівників. Наступного року планується отримати кошти на технологічне обладнання для кооперативу з переробки яблук, – говорить Олег Левченко.  

Наразі триває оновлення санаторію в Северинівці – там передбачено дві ванни з додаванням яблучного соку та два столи для масажу-пілінгу яблучною масою і апарати, що вироблятимуть  кисневі коктейлі із яблучних концентратів.

Голова Северинівської ОТГ Олександр Христюк погоджується, що це – доволі незвичні ідей, але, каже, свого часу сміялися і з ідеї лікування голубою глиною, поклади якої розробляють у Северинівці.

А сьогодні, щоб пройти курс лікувальної процедури з цією глиною, потрібно записуватися в чергу, – каже Олександр Христюк.

За його словами, цілющі властивості глини нині вже підтверджені лабораторно. Колись така була ще у Харкові та в Криму, тепер – тільки в Северинівці.

Цей проект дасть можливість і встановити історичну справедливість, і збільшувати додану вартість місцевої продукції. В тому числі ми маємо шанс дещо зупинити витік наших трудових ресурсів за кордон, привернути увагу всіх, кому цікава Україна, кому цікаві наші здобутки, надбання, можливості в інвестиційному плані, – говорить міський голова Барської ОТГ Артур Цицюрський.

Проект розраховано на 27 місяців. У Вінницькій ОДА впевнені: окрім виробничих моментів, він дозволить залучити на Вінниччину більше туристів.

У нас є ідея в кожному районі створити певний свій бренд, його розкручувати. У нас є чим пишатися і маємо показувати все найкраще. Думаю, це – далеко не останній проект такого роду на Вінниччині, – каже директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко.

За словами  директора Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Миколи Ткачука, Вінниччина – лідер у галузі садівництва в Україні, але це означає, що садівникам не слід креативити та шукати нові шляхи розвитку.

Впродовж останніх двох років Вінниччина прогресує в закладці садів за інтенсивною технологією – більше 4-х тисяч гектарів садів у нас закладено за інтенсивною технологіє. Загалом область має понад 26 тисяч гектарів, із них 77% – кісточкові насадження, решта – зерняткові, – розповів Микола Ткачук.

Він також повідомив, що у планах – започаткування аналогічний проектів у Немирівському, Іллінецькому та деяких інших районах Вінниччини. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *