Професійних бджолярів навчатимуть у Вороновиці під Вінницею

Новини Вінниці

У суботу, 23 червня, у Вороновиці Вінницького району відбулось урочисте відкриття навчально-практичного центру з підготовки кваліфікованих робітників за професією «Бджоляр» на базі професійно-технічного училища №14.

В урочистому заході взяли участь заступник голови ОДА Ігор Івасюк, в. о. директора Департаменту освіти і науки ОДА Володимир Буняк, заступник директора Департаменту освіти і науки ОДА, начальник управління професійної освіти, інноватики та науки Валерій Бачинський, голова Вороновицької ОТГ Олександр Ковінько, директор Вінницького районного центру зайнятості Юрій Парфенюк, працівники структурних підрозділів ОДА та роботодавці, які співпрацюють з навчальним закладом.

Ця подія, яка є важливою не лише для навчального закладу та для об’єднаної територіальної громади Вороновиці, а й для системи професійно-технічної освіти загалом. На загальнодержавному рівні визначено ключові пріоритетні напрями, які включають розвиток 19 спеціальностей. Мені дуже приємно, що Урядом передбачено цільове використання коштів для підтримки значимих професій на загальнодержавному рівні, до яких також належить бджолярство. Сьогодні на Вінниччині працює вісім центрів, створених за підтримки держави, з них чотири будівельного спрямування, два – аграрного, один – залізничного та один, спрямований на сферу послуг. Нині в області лише 2 училища з 34займаються підготовкою бджолярів. Відкриття центру сприятиме розширенню можливостей для молодих людей, які прагнуть до самореалізації у цьому напрямі, а також дозволить втримати експортні позиції України, яка посідає провідне місце в експорті меду до країн Європейського Союзу, – сказав Ігор Івасюк.

Учасники заходу мали можливість ознайомитись з особливостями підготовки майбутніх бджолярів, а також оглянути обладнання навчальних кабінетів, двох лабораторій та відвідати навчальну пасіку, де учні отримують практичні професійні навички.

До кадрового потенціалу закладу належать фахівці високого професійного рівня з вищою та базовою спеціальною освітою, досвідом роботи на потужних підприємствах.

Одним із важливих аспектів діяльності центру є налагоджена робота з підприємствами, що співпрацюють з міжнародними партнерами, а саме: ФГ «Апіс-Україна», ТОВ  «МедПоділля», ФГ «Агроталія». Крім цього, на базі співпраці ФГ «Апіс-Україна» майбутні бджолярі мають можливість проходити практику.

 Для формування професійної компетентності учнів І та ІІ курсів,  навчально-виробничі лабораторії укомплектовані сучасними стендами, відповідним обладнанням та інвентарем.

Загальна вартість матеріально-технічної бази з підготовки висококваліфікованих робітників з професії «Бджоляр» становить 55.4 тис грн.

Для виконання навчально-практичних, навчально-виробничих та інших навчальних робіт учнів створена  навчально-методична база для забезпечення навчального процесу.

За інформацією: Вінницька ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *