За ініціативою Литви дев'ять країн-членів Євросоюзу прийшли до згоди щодо створення кібернетичних сил швидкого реагування. Про це повідомив міністр оборони Литви Раймундас Каробліс, передає портал Delfi.
Відповідну угоду в понеділок підпишуть у Люксембурзі Литва, Естонія, Хорватія, Нідерланди та Румунія, а Франція, Іспанія, Польща і Фінляндія офіційно приєднаються до кінця року.
"Мета – створити кібернетичні команди швидкого реагування, ротація яких буде проводитися кожне півріччя", – сказав міністр.
За словами Каробліса, ці команди ЄС могли би приходити на допомогу державам-членам у разі серйозних комп'ютерних інцидентів.
Як сказав міністр, зі структурами ЄС буде розглянута можливість використовувати для проекту кошти бюджету ЄС на придбання технічного і програмного обладнання.
Графік ротації цих сил планується затвердити в наступному році.
Ще чотири країни: Бельгія, Греція, Словенія та Німеччина, – приєднаються до проекту на правах спостерігачів.
Як стверджують литовські розвідувальні відомства, більша частина ворожої діяльності в кібернетичному просторі пов'язана з Росією, ця діяльність спрямована здебільшого проти органів державної влади і управління Литви і її енергетичного сектора.
Створення кіберсил – один з перших проектів в рамках підписаної минулого року угоди про тіснішу співпрацю з ЄС у галузі оборони.