Інтерактивну арт-інсталяцію з протидії дитячому жебрацтву відкрили у Вінниці

Новини Вінниці

До дня захисту дітей на Європейській площі міста відкрили інтерактивну інсталяцію «Небезпеку видно не одразу», яка покликана спонукати українців поглянути на ситуацію із жербакуванням дітей під іншим кутом. Зрозуміти, що за кожною дитиною з протягнутою рукою стоїть дорослий, який змушує її до «заробляння» грошей.

Інсталяція має вигляд великого чорного куба. Посередині однієї з його граней розташований маленький отвір, через який можна побачити образ дитини, яка жебракує. Але якщо зробити фото зі спалахом на мобільний телефон, то відвідувачі зможуть побачити ситуацію в іншому світлі: стане очевидним, що дитина перебуває під жорстким контролем експлуататора. Арт-об’єкт містить необхідну інформацію про проблему дитячого жебракування, алгоритм дій у випадку виявлення такої дитини та основні інформаційні ресурси з протидії торгівлі людьми в Україні.

«За даними МОМ, 26 % дітей, які постраждали від торгівлі людьми в Україні, були примушені жебракувати. Це означає, що зібраних пожертв діти не отримають. Це означає, що дітей можуть бити, залякувати та змушувати просити гроші, які насправді йдуть до кишень злочинців, – каже координатор програмами протидії торгівлі людьми Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні (МОМ) Катерина Арданьян. – Тому виникла ідея створити інтерактивну інсталяцію, яка привертатиме увагу жителів і гостей міста до проблеми примусового жебрацтва та дозволить залучити громадськість до інформування відповідних служб міста при виявлені випадків дитячого жебракування. Адже діти не самі виходять на вулиці. За кожним з них стоїть дорослий, який мусить бути покараним».

Катерина додала, що вперше інтерактивну інсталяцію презентували у Києві на Kyiv Lights Festival. Після Вінниці подібні акції відбудуться в різних містах України. Створення арт-інсталяції стало можливим завдяки Міністерству міжнародних справ Канади та підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Інсталяція є частиною інформаційної кампанії МОМ з протидії торгівлі людьми «Небезпеку видно не одразу», що проводиться за участю переможниці Євробачення – 2016 Джамали, яка є Послом доброї волі із протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні.

Олеся Шуткевич

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *