Вінницький національний аграрний університет на три дні став центром розвитку ветеринарної науки, адже спільно із Всеукраїнським науково-навчальним консорціумом, українською асоціацією лікарів ветеринарної медицини дрібних тварин (USAVA), Всесвітньою асоціацією лікарів ветеринарної медицини дрібних тварин (WSAVA) та Federation of Companion Animal Veterinary Association (FESAVA) виступили організаторами першого в Україні Міжнародного конгресу із ветеринарної медицини, у якому беруть участь більше 300 учасників із 16 країн світу.
До участі у відкритті конгресу долучився перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко, який привітав учасників із початком такого масштабного заходу та зазначив:
«Проведення такого масштабного і, найголовніше, першого в Україні конгресу ветеринарної медицини на теренах Вінницької області є абсолютно виправданим, адже Вінниччина має чим пишатись у галузі сільського господарства, в галузі ветеринарної медицини. Вже кілька років поспіль наш регіон лідирує за кількістю зібраних зернових та олійних культур. Більшість із присутніх тут переконані, що найсолодший цукор саме на Вінниччині. Окрім того за рівнем ветеринарної медицини, чисельністю ВРХ і поголів’ю худоби наша область також займає лідируючі позиції. Тож бажаю всім учасникам плідної співпраці та практичних напрацювань, які б в майбутньому застосовувались на практиці в галузі ветеринарії».
Для університетської родини ВНАУ конгрес має особливе значення. Адже найкращі, найкреативніші та надзвичайно потужні науковці Вінницького національного аграрного університету мають унікальну нагоду презентувати власний науковий потенціал, збагатитися новим досвідом та яскравими, корисними знайомствами. Крім того, наші студенти здобувають знання зі спеціальності «Ветеринарна гігієна, санітарія та експертиза» – талановита прогресивна молодь, завжди відкрита для нових знань. Вони переконані у важливості професії ветеринара: той, хто лікує тварин, дбає про безпеку людства.
Серед лекторів конгресу – науковці та лікарі-практики із Великобританії, Польщі, України, Іспанії, Греції та Італії, всесвітньовідомі вчені-ветеринари, чиї імена завжди на слуху у світовій науковій спільноті – Федеріко Фракассі, Мирослав Свобода, Серажутдін Саліхов, Гуалтьєро Гандіні, Гжегож Вонсятич, Шімон Годинський, Дімітріос Тонтіс, науковці профільних вищих навчальних закладів України, власники та лікарі ветеринарних клінік.
У розвитку ветеринарної медицини особливої уваги потребують дрібні тварини, оскільки на господарствах контроль за якістю догляду проводиться більш ретельно та чітко, ніж у домашніх умовах. Крім того, як запевняють фахівці, лікування тварин потребує особливої вимогливості до власних знань і умінь, оскільки такий пацієнт не зможе охарактеризувати симптоми і висловити скаргу на погане самопочуття.
Удосконалити навички діагностики та лікування хвороб тварин учасники мали унікальну можливість також на практичних заняттях із залученням провідних фахівців міжнародного рівня. Семінари та майстер-класи – важлива нагода засвоїти новітні методики, працюючи в невеликих групах з використанням найсучасніших технологій під керівництвом викладачів світового рівня.
Тільки у Вінницькому національному аграрному університеті 17-19 травня вперше в Україні у рамках проведення Міжнародного конгресу USAVA 2018 можна ознайомитися з новітніми технологіями та методами лікування захворювання тварин та новітнім інноваційним медичним обладнанням для діагностики й лікування патології тварин на виставці, організованій у холі університету.
Особливим урочистим моментом конгресу стало вручення президентом Української асоціації лікарів ветеринарної медицини дрібних тварин Владленом Ушаковим нагород переможцям конкурсів «Ветеринарний лікар року» та «Ветеринарне визнання» у різних номінаціях. Надзвичайно приємно, що Вінницький національний аграрний університет переміг у номінації «За популяризацію ветеринарних знань», приз вручається за просвітницьку роботу серед населення, проведення лекцій, написання статей, брошур і книг, виступи на радіо, участь у спеціалізованих телевізійних передачах, ведення рубрик тощо.
Результатом насиченого дня стала зустріч керівництва Вінницького національного аграрного університету із провідними науковцями університетів Болоньї (Італія), Фессалії (Греція), Національного університету Вірменії (Республіка Вірменія), Університетом Ветеринарії та фармацевтики у м. Брно (Чеська Республіка),Університетом дружби народів, Литовською ветеринарною академією.
Відкриваючи зустріч віце-президент Всеукраїнського науково-навчального консорціуму, проректор ВНАУ Ірина Гунько зазначила, що університет потужно працює у різних галузях тваринництва, рослинництва, інженерії, має власні наукові та практичні бази, більше 2 тис. га землі, де вирощують не лише сучасні сорти рослин, а й виводять нові.
«Ми спеціалізуємось на вирощуванні біоенергетичних культур. Особливо важливий напрямок співробітництва вбачаємо у галузі ветеринарії. Докладаємо максимум зусиль розвитку матеріальної та практичної бази – це один із пріоритетних напрямів. Ми готові до співпраці, щоб разом вирішувати наукові проблеми, переймати світовий досвід та ділитися нашим. Така спільна підготовка студентів, програми обміну студентів та науковців будуть цікавими для усіх сторін», – підкреслила Ірина Гунько.
Усі представники європейських навчальних закладів погодились із необхідністю розширення горизонтів співпраці. Адже обмін досвідом – це завжди розвиток. Отож договори із 6-ма університетами підписано, що дає змогу відкривати нові перспективи, а за ними і нові досягнення.
Дімітріос Тонтіс, доцент факультету ветеринарної медицини Університету Фессалії та Гуальтьєро Гандіні, доктор, доцент кафедри ветеринарних медичних наук Університету Болоньї щиро подякували керівництву університету за організований конгрес. Їх надзвичайно вразила потужна база університету, відкритість колег та їх готовність до співпраці.
Учасники конгресу мали унікальну можливість ознайомитися з матеріально-технічної базою університету, поспілкуватися з науковою елітою ВНАУ, підписати міжнародні договори про співпрацю, насолодитись творчим доробком народних колективів художньої самодіяльності ВНАУ під час урочистого відкриття конгресу, відвідати цікаві та історичні місця Вінниччини.
За інформацією: Вінницька обласна державна адміністрація