Стіл, за яким у Вінниці працював Петлюра, покажуть на виставці в краєзнавчому музеї

Новини Вінниці

У вівторок, 15 травня, о 15 годині у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відкриється виставка «Українська революція 1917–1921 рр. на теренах Поділля».

З 1917 р., після повалення самодержавства в Росії, на українських землях потужно розгорнувся національно-визвольний рух за незалежність. Центральна Рада, Гетьманат, Директорія у запеклій і жорстокій боротьбі із загарбниками намагалися довести право України на самовизначення, на власну суверенну Українську державу.

Одним із центрів визвольних змагань стало Поділля. Тут впродовж 1917–1921 рр. неодноразово змінювалася влада, перебували урядові структури УНР, діяли регулярні війська та повстанці, гриміли криваві бої.

У ці чи не найдраматичніші роки вітчизняної історії подоляни помітно відзначились у бойових діях, у державотворенні та національно-культурному відродженні.

Історією судилося, щоб Вінниця на досить складному, відповідальному етапі революції тричі ставала місцем перебування урядових структур Української Народної Республіки (УНР). Вперше, у кінці листопада – грудні 1918 р. в ході антигетьманського повстання, очолюваного Директорією. Вдруге – у лютому – березні 1919 р. після відступу з Києва, і в останнє – у травні – червні 1920 р., після того, як польська армія здійснила похід на Україну (на основі Варшавського договору).

На жаль, відстояти незалежність України не вдалося у зв’язку із несприятливими внутрішніми і зовнішніми обставинами, значною військовою перевагою противника. Але саме на фундаменті Української національної революції постала сучасна Українська держава.

На виставці будуть представлені оригінальні документи, часописи періоду визвольних змагань (1917–1921) з фондів Вінницького обласного краєзнавчого музею та Державного архіву Вінницької області, світлини з колекції Музею історії міста Києва, реконструкції одностроїв, амуніції та зброї Дієвої Армії УНР з фондів Центр історії Вінниці, елементи військового одягу та спорядження з колекції родини Царенків.

Родзинкою виставки є стіл, за яким працював Головний Отаман Симон Петлюра під час перебування уряду Директорії у м. Вінниця.

Триватиме виставка до 2 вересня 2018 року.

За інформацією: Вінницький обласний краєзнавчий музей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *