Вінницькі казначеї відзначили своє професійне свято турпоїздкою

Новини Вінниці

Минулими вихідними працівники Головного управлінні Державної казначейської служби України у Вінницькій області побували на Буковині. Поїздка – своєрідне преміювання від адміністрації до 23 річниці від Дня створення Державної казначейської служби України.

Першим пунктом візиту стала Долина тюльпанів у селі Мамаївці Чернівецького району. Барвисту красу десять років тому почало створювати  подружжя Стратійчуків. Олександр кілька років працював на тюльпанових плантаціях у Нідерландах, згодом вирішив створити рукотворний квітковий рай у себе на Батьківщині. Нині Долину вкривають близько мільйона тюльпанів. Враженнями від побаченого ділиться заступник начальника управління -начальник відділу обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів місцевих бюджетів Ольга Щерблюк : «Неймовірна краса! Ніде не бачила стільки квітів різних сортів, кольорів та розмірів! Дуже приємно, що в Україні з`являються такі підприємливі і працелюбні молоді люди. Вони не чекають допомоги, самі організували справу,котра приносить їм прибуток, а відвідувачам дарує радість та насолоду. Не дарма побачити цю красу їдуть туристи з усієї країни, і не лише.»

Знайомство із столицею Буковини – Чернівцями розпочалось із екскурсії одним із найстаріших класичних університетів в Україні – Чернівецьким національним ім.Ю. Федьковича. Розташувався він у комплексі, спорудженому в 1864-1882 роках як резиденція буковинських митрополитів за проектом відомого чеського архітектора Йосифа Главки. У стилі будівель домінують мотиви візантійської та романської архітектури. 1875 року указом австрійського імператора Франца-Йосифа було засновано Чернівецький університет, у тому числі й богословський греко-православний факультет– єдиний православний факультет в Австрійській імперії. У будівлі, що зводилась з 1864 по 1882 роки, вбачаються візерунки української вишивки, буковинського килима та гуцульської писанки, вдало поєднуються елементи різних архітектурних стилів, створюючи органічний ансамбль.

Приємними спогадами у пам`яті залишиться і піша екскурсія “маленьким Парижем», як називають рідне місто самі чернівчани. До слова, які пам`ятки історії варто побачити вінничанам, вирішували колеги з Головного управління Державної казначейської служби України у Чернівецькій області. Перша письмова згадка про Чернівці датується 1408 роком, тож у місті із більш ніж 600 річною історією є на що подивитися і чому подивуватися. Величні пам`ятки архітектури, розкішні храми, старовинні площі, затишні вулички, привітні перехожі назавжди закарбуються в пам`яті тих,кому пощастило тут побувати. Місто розташувалось на пагорбах долини річки Прут на межі між Карпатами й Східно-Європейською рівниною. Тут органічно переплелись різні культури – в різні часи місто було під владою Угорщини, Молдовського князівства, Туреччини. Після приходу австрійців у 1775 році місто почало бурхливо розвиватись. Впродовж віків Чернівці сформувались як багатонаціональне та багатокультурне місто.

 Говорить голова профспілкового комітету ГУ ДКСУ у Вінницькій області Руслана Вдовцова: «Дивовожної краси європейське місто! Тут гармонійно поєднуються історія та сучасність. Наш колектив четвертий рік поспіль пізнає Україну: разом ми побували в Умані, Львові, Камянці-Подільському, на Вінниччині відвідали Лядівський монастир, Бушу, Йософатову долину. Чернівці стануть черговою сторінкою в літописі нашого колективу. Дякуємо адміністрації управління за можливість  побачити інші міста і запорошуємо колег з казначейської служби у Чернівецькій області до Вінниці – комфортного для життя та відпочинку міста».

За інформацією: прес-служба Головного управління Державної казначейської служби  України у Вінницькій області

                             

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *