На Вінниччині жителі села скаржаться в Мінекології на підприємство, що випалює вугілля

Новини Вінниці

На Вінниччині ціле село Шевченкове Іллінецького району повстало проти виготовлення деревного вугілля на підприємстві в сусідньому селі Бондурівці. Бондурівка знаходиться навіть в ін.ншому районі – в Немирівському, але чорний дим вітром відносить саме в Шевченкове.

Люди жаліються, що дихають цим димом щодня, і від смороду паморочиться голова та піднімається тиск. Проте, екологи запевняють, що всі  дозволи на виробництво в підприємства є. Хоча перевірок там не робили. 

Будинок жительки Шевченкового Наталії Мельник – у кілометрі від підприємства, де у діжках із дрів випалюють вугілля. Пенсіонерка каже,  коли там починають палити, не може навіть провітрити помешкання, чи вийти на город: всюди – густий дим і сморід:

Усе це осідає в наших легенях. Болить серце, голова  не перестає боліти. І тиск без кінця  скаче, – каже жінка.

Селяни обурені й тим, що  інколи одночасно вугілля випалюють у понад 20-ти діжках, а дощами смолу змиває у ліс та річку.

Навіть дерева уже просякнуті цим запахом, в ліс уже не можна вийти, – продовжує ще одна жителька Шевченкового  Людмила Вапельник.  

В одній діжці спалюють машину дров, розповідають працівники підприємства. Їх тут лише двоє. Переконують: завантажити більше за двадцять діжок не можуть фізично. Тож постійно працює максимум три.

У сільській раді, на території, де розташоване виробництво, запевняють: усі дозволи підприємець має та справно сплачує до місцевого бюджету податки.

 Антоніна Спирідонова,  секретар Бондурівської сільської ради пояснює:

Там податків набираються тисячі гривень, звичайно, екологічного податку там невелика  сума. Якщо я не помиляюсь, здається, за рік там буде десь півтори тисячі, ну, може, дві.

Перевірки через численні скарги тут постійні, – каже помічник підприємця Іван Власенко. – Жодних порушень не виявляють.

Дозволи дійсно є, запевняють екологи. Але на виробництво не виїжджали, мовляв, перевіряти – права не мають.

Оксана Горбетенко,  керівник відділу дозвільної діяльності природних програм агропромислового розвитку екології та природних ресурсів Вінницької облдержадміністрації пояснює:

Документи через прозорий офіс поступають до нас, ми працюєм лише з документами,  ми можемо оперувати даними, які є в документах.

А жителі Шевченкового тим часом уже  написали скаргу в Міністерство екології.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *