Як повідомляє Інтерфакс, із 23 лютого по 2 березня по всій території України та країнах Європи відбулась серія потужних DDoS-атак. В тому числі, «дісталось» і Вінниці. Мабуть, багато хто помітив суттєве погіршення роботи ресурсів Інтернет, особливо у вечірній час. Багато сайтів і досі «лихоманить» після цієї інформаційної «бурі».
Адміністратори інтернет –ресурсів, в свою чергу, вживають всіх заходів для того, щоб захистити своє обладнання та репутацію. За повідомленням FoxNews, 2 березня відбулась найпотужніша DDoS-атака за всю історію існування мережі Інтернет. Мішенню став всесвітньовідомий сервіс GitHub. Користувачі не могли зайти на сайт, який для багатьох є ключовою ланкою в бізнес-процесах. В минулому році хакерами були атаковані такі сервіси як TwitterіReddit. Страшно подумати, якої шкоди може завдати подібна атака, здійснена, скажімо, на системи контролю енергозабезпечення чи системи польотного контролю літаків.
Дуже прикро, що будь-хто з нас може стати помічником хакерів навіть не здогадуючись про це. Адже DDoS-трафік генерують звичайні комп’ютери, заражені вірусом.Із таких зомбі-комп’ютерів кіберзлочинці створюють величезні бот-мережі, якіпо команді «хазяїна» починають діяти. Із підконтрольних хакерам пристроїв на сервери жертви генерується величезна кількість запитів, яка призводить до часткової або повної втрати працездатності ресурсу або сервісу. Клієнти та користувачі сервісів, які потрапили під DDoS, починають скаржитись, що послуга чи сайт погано працюють або не працюють взагалі.Поки ви читаєте цю статтю, ваш ноутбук, смартфон чи планшет може використовувати частину своєї потужності та інтернет каналу для втілення в життя злочинних задумів кібертерористів.
Небезпека не тільки в тому, що вашими обчислювальними потужностями та інтернет – каналом можуть користуватись зловмисники. В мережі інтернет працюють ті самі схеми обману, що й в звичайному житті. Досить відома історія про чоловіка з Миколаєва, який під різними іменами розміщував оголошення про продаж побутової техніки та автомобілів. Потім отримував завдатки і зникав. У такий спосіб чоловік «заробив» близько 120 тисяч гривень. В місті Одеса троє кмітливих чоловіків зробили копію відомого інтернет магазину, вказали ціни значно нижчі середньо ринкових та отримали переказів від громадян на суму близько мільйона гривень. У жительки Херсону невідомі вкрали паролі, та вимагали гроші, погрожуючи розмістити її інтимні фото на її ж сторінці у фейсбук. Коли жінка сказала, що вона ніколи не фотографувалась без одягу- злочинці запевнили, що це не проблема, якщо володієш «фотошопом».
Сучасні дослідження стверджують, що люди, молодші 35 років, не надають потрібного значення безпеці в мережі Інтернет і, доволі часто, ставлять під загрозу себе та своїх близьких. Кількість кіберзлочинів зростає з року в рік і нікому не завадить вчасно прийняти заходи, щоб не дати злочинцям себе обманути.
Слід зауважити, що боротьба із інтернет-злодіями ведеться на державному рівні. З 2009 року в Україні працює відділ по боротьбі з кіберзлочинністю. Власники інтернет-ресурсів та провайдери намагаються боротись із цим явищем власними силами, залучаючи технічні засоби та співпрацюючи з кіберполіцією.
Наостанок, хочеться привести кілька правил, дотримання яких може зробити інтернет-серфінг безпечнішим:
- Регулярне оновлення вашої операційної системи –це простий і водночас дієвий спосіб захистити свій комп’ютер. У вас же ліцензійна Windows, чи не так?
- Паролі. Важливо мати надійні складні паролі різні для кожного із сервісів, якими користуєтесь. Якщо хакер заволодіє одним паролем, він не зможе ним скористатись для доступу до інших ресурсів.
- Будьте обережні, якщо завантажуєте програми з файлообмінників. Краще та безпечніше скористатись сайтом розробника програми.
- Соціальна інженерія. Зловмисники переглядають дані сторінок в соц. мережах. Використовуючи отриману інформацію вони можуть, наприклад, написати листа від імені вашого керівника чи друга, в якому буде вірус. Що може буди далі ви вже знаєте.
- Будьте обережні користуючись безкоштовними WiFi точками доступу.Переконайтесь, що точка доступу чи маршрутизатор, до якого підключаєтесь заслуговує довіри.
- Не поспішайте переходити за посиланнями. Звертайте увагу на повну адресу посилання, та не забувайте оновлювати антивірус! Чи знали Ви, що Google щодня знаходить більш ніж 9500 небезпечних ресурсів? Будьте пильні, щоб не потрапити на них.
З кожним днем кіберзлочинці стають все більш винахідливими, тому не варто чекати, що DDoS-атаки та шахрайство зникнуть найближчим часом. Будьте уважними, щоб своїм прикладом не поповнити сумну статистику, а навпаки, зробити внесок в покращення безпеки в онлайн-просторі.
Віктор Коваль
И есть же гаденыши которым это нужно