Вінницькі рятувальники на аероглісері попередили рибалок про тонку кригу (відео)

Відео Новини Вінниці

Сьогодні, 23 лютого, бійці групи водолазних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Вінницькій області провели профілактичне відпрацювання акваторії річки Південний Буг.

Одинадцяте за рахунком патрулювання бійці Служби порятунку розпочали на аероглісері з самого ранку. Не зважаючи на холодну й вітряну погоду любителі зимового екстриму – риболовлі – не зважають на те, що на Південному  Бузі вже товщина криги місцями менше 7 сантиметрів. Особливо уразливими є ділянки з підводними течіями, біля берега та мостів і переправ.

Вінницькі водолази-рятувальники зазначають, що здебільшого містяни цим не переймаються. Як приклад, випадок, що стався 21 лютого. 37-річний чоловік вийшов на поверхню замерзлої річки, а повернутися до берега без допомоги бійців ДСНС вже не зміг – бо провалився під кригу.

Начальник групи водолазно-рятувальних робіт майор служби цивільного захисту Артем Січка зазначає, що змушувати людей залишати кригу рятувальники не мають права, навіть якщо лід тонкий, можуть лише попереджати про небезпеку та проводити роз’яснювальну роботу. Проте, як показує досвід і практика, рибалки на такі застереження мало реагують.

За три години патрулювання бійці ДСНС нарахували більше півсотні рибалок. Ще з півтора десятка громадян «використовували» Південний Буг, як пішохідну переправу. Побачили на кризі і дітей, щоправда у супроводі дорослих, однак останні зауваження та застереження проігнорували.

Рятувальники вкотре звертаються до вінничан та наголошують, що людина яка провалилася під лід, швидко переохолоджується і може перебувати у холодній воді не більше 10 хвилин. Рятувальники нагадують, що перед тим, як вийти на замерзлу поверхню будь-якої водойми, варто пригадати відповідні  правила безпеки.

За інформацією: ГУ ДСНС у Вінницькій області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *