Вінницькі лікарі Руслан Стащук та Михайло Йолтухівський увійшли до двадцятки кращих медиків України 2017 року. Таке рішення прийняли члени ради «Ордена Святого Пантелеймона», до складу якої входять відомі лікарі, вчені, священослужителі, діячі культури, освітяни, громадські діячі та політики.
Конкурсний відбір проходив у кілька етапів. Спочатку регіональні експертні ради, до яких увійшли представники медичної спільноти, громадськості, релігійних організацій та органів влади, отримавши від медичних колективів та громадських організацій подання, вибрали кращих представників свого регіону і запропонували їх кандидатури Національній експертній комісії. Серед усіх запропонованих кандидатур експертна комісія обрала 20 номінантів, а вже серед них було обрано п’ять переможців.
Професор Михайло Володимирович Йолтухівський переможець номінації «Міжнародне співробітництво у галузі охорони здоров’я». Він знаний в Україні і далеко за її межами нейрофізіолог. Відомий розробкою проблем центральної регуляції рухів завдяки послідовним збудженням нейронів головного мозку. Послідовник академіків, відомих фізіологів Пилипа Сєркова та Василя Мороза.
Наукові здобутки Михайла Йолтухівського знайшли широке застосування у клініках неврології, травматології та ортопедії України та інших країн світу. Його високий рівень професіоналізму і педагогічний талант дає змогу зацікавити іноземних студентів для продовження наукових розробок у різних країнах світу та впровадження їх у практику. Ним опубліковано 270 наукових праць, 10 винаходів.
Це людина, в якій поєднується професіоналізм з високими духовно-моральними якостями. Він батько двох достойних синів – лікарів. Протягом багатьох років допомогає ветеранамДругої світової війни, односельчанам, піклується про співробітників, особливо пенсіонерів, іноземних студентів, членів їх сім’ї, які знаходяться далеко від своєї Батьківщини.
Впродовж 13 років Михайло Йолтухівський завідує відділом міжнародних зв’язків ВНМУ імені М.І.Пирогова. Своїми зусиллями він налагодив координацію роботи з питань міжнародного співробітництва у галузі освітньої, клінічної, медико-профілактичної, культурно-освітньої діяльності зі структурами університету, міністерствами, відомствами й іншими навчальними закладами.
Завдяки Михайлу Володимировичу установлені взаємозв'язки більш як з 70 фірмами із 30 країн світу, які направляють студентів на навчання. На даний момент він проводить роботу по розвитку міжнародних зв'язків у Марокко.
Навчання і передача досвіду іноземним громадянам є завданням державної значимості в плані вирішення політичних і соціальних питань, міжнародного наукового та культурного співробітництва, формування міжнародного іміджу і України, і міста Вінниці.
А начальник клініки планової та ендоваскулярної хірургії Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону Руслан Стащук став переможцем у номінації «Новатор охорони здоров’я». Він стоїть на позиції прогресивного розвитку науки, охорони здоров’я та медичної служби Збройних сил України.
Руслан Стащук є новатором у галузі ендоваскулярної хірургії. Особистим науковим дебютом Руслана Петровича була розробка рентгенендоваскулярного методу в діагностиці та лікуванні варикоцеле.
Обмін досвідом та професійне вдосконалення здобуває в провідних Європейських країнах: Франції, Угорщини, Словаччині, Великобританії.
З 15.04.2014 року по 24.05.2017 року у складі 59 військового мобільного госпіталю етапно надавав і продовжує надавати в теперішній час кваліфіковану невідкладну оперативну допомогу у зоні Антитерористичної операції.
Особисто виконав 286 спеціалізованих оперативних втручань, щодо пластики та реконструкції судин, 86 (на даний час більше 100) з яких були складними та потребували високого рівня професіоналізму та досвіду. За час проведення конкурсу на Відзнаку «Орден Святого Пантелеймона» число прооперованих Русланом Петровичем важкопоранених бійців безпосередньо у зоні АТО сягнуло 400.
Вперше в Збройних Силах Русланом Стащуком впроваджено в бойових умовах застосування ендоваскулярного методу гемостазу при пораненні органів малого тазу, ускладненого кровотечею, що дало змогу врятувати життя багатьох молодих захисників.
Новатор – хірург розробив і запровадив у практичну діяльність:
– ендоваскулярну емболізацію внутрішньої сім’яної вени при варикоцеле;
– методи стентування артерій;
– ендоваскулярну емболізацію маткових артерій при міомі;
– ендовенозну лазерну та радіочастотну абляцію вен при варикозній хворобі.
За даними методами виконано більше 3000 оперативних втручань дітям і дорослим, переважно жінкам. Тисячі малоінвазивних, новаторських, косметично виграшних хірургічних втручань з приводу міоми та варикозної хвороби (нерідко обумовлених важкою працею і дітонародженням), Руслан Петрович проводить професійно, блискуче і з великою повагою до української жінки, повертаючи їм красу, здоров’я і нерідко життя. І у відповідь – вдячність, земний уклін та гордість за українського лікаря-новатора, вінничанина.
За інформацією: medexpress.com.ua