Як Вінниця стає доступнішою для людей з інвалідністю

Новини Вінниці

У Вінниці минулого року продовжилось будівництво пандусів на вулицях, облаштування тактильної плитки на зупинках громадського транспорту, придбано 4 автобуси з низьким рівнем підлоги, встановлено більше двох десятків  пристроїв звукового супроводу пішохідної фази на світлофорах міста. Також здійснювалась адаптація для потреб людей з особливими потребами закладів охорони здоров’я та освіти тощо.

Про це йшлось у вівторок, 20 лютого, у міській раді під час засідання комітету забезпечення доступності людей з інвалідністю та інших мобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

Під час звіту департаменту комунального господарства та благоустрою йшлось про те, що загалом, у рамках ремонтів та розбудови вулично-дорожньої мережі міста у 2017 році відновлено та влаштовано більше стан пандусів. Також тривали роботи по влаштуванню тактильної плитки на зупинках громадського транспорту. Протягом 2017 року вона з’явилась на близько 30 зупинках. Робилась розмітка паркувальних місць для людей з інвалідністю.

У 2017 році в міській лікарні «Центра матері та дитини» завершені роботи по реконструкції приміщень першого поверху пологового будинку по вул.Маяковського,138. В приміщенні відділення гінекології з малоінвазивними операціями для людей з обмеженими можливостями  встановлено новий підйомник.

Також в минулому році за кошти міського бюджету було куплено медичне обладнання для людей з обмеженими можливостями. У МЛ «ЦМтаД» придбали гінекологічне електромеханічне крісло для людей з обмеженими фізичними можливостями. У пологові будинки №1 та №2 придбали по ліжку-трансформеру для пологів осіб з обмеженими фізичними можливостями та по гінекологічному електромеханічному кріслу.

В рамках виконання Програми розвитку освіти до 2020 року в закладах освіти міста триває створення належних умов для безперешкодного доступу дітей з обмеженими фізичними можливостями до будівель і приміщень освітніх закладів усіх типів. Станом на січень 2018 року 17 загальноосвітніх навчальних закладів (ЗШ № 4, 6, 7, 9, 11, 12, 16, 18, 20, 22, 25, 31, 33, 35, 36, «АІСТ», НВК Святого Миколая), 12 дошкільних навчальних закладів (ДНЗ № 3, 5, 7, 11, 15, 19, 20, 24, 73, 77, «АІСТ», НВК Святого Миколая), 1 позашкільний заклад (Палац дітей та юнацтва) облаштовані пандусами. У загальноосвітніх навчальних закладах № 4, 6 та 33 адаптовані на І поверсі спеціальні санвузли для вищезазначеної категорії учнів. У школі-гімназії №6 та школі №33 функціонують ліфти, якими користуються діти з вадами опорно-рухового апарату, – розповіла директор департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.

Для релаксації дітей з особливими освітніми потребами спеціально обладнано кімнати розвантаження в школі-гімназії  № 6 та в ЗШ №10, яка була оновлена в 2017 році за рахунок коштів, отриманих за перемогу в конкурсі «Пітчінг Вінниця – 2017», в цьому ж році ДНЗ № 27 також переміг в «Пітчінг Вінниця – 2017» та отримав можливість створити кімнату розвантаження для дітей з особливими освітніми потребами закладу дошкільної освіти.

Протягом 2017 року в ДНЗ № 24 облаштовано вхід з пандусом та 3 санвузли, адаптовані для дітей з інвалідністю. В школах № 12 та № 22 адаптовані санвузли для дітей з особливими освітніми потребами. 3 школи (№ 12, № 20 та № 35) було облаштовано пандусами відповідно до норм ДБН.

В.о. директора департаменту енергетики, транспорту та зв’язку Сергій Левченко зазначив, що у 2017 році наносилась дорожня розмітка разом з елементами спеціальних позначень для людей з інвалідністю на зупинках громадського транспорту. Також за звітний період встановлено 22 пристрої звукового супроводу пішохідної фази на світлофорах міста. У 2017 році було придбано 4 автобуси з низьким рівнем підлоги. Загалом на маршрутах Вінниці експлуатується 66 автобусів та 45 тролейбусів з низьким рівнем підлоги.

Директор департаменту житлового господарства міської ради Роман Фурман розповів, що протягом 2017 року було виконано капітальний ремонт більше 60 прибудинкових територій багатоквартирних житлових будинків з влаштуванням тротуарів та пониженням бордюрів. Це робиться для безперешкодного пересування людей з обмеженими можливостями. Такі роботи продовжаться й в цьому році.

Директор департаменту міського господарства Григорій Пурдик зазначив, що в результаті співпраці департаменту з ГО «Гармонія» в 2017 році продовжена робота по встановленню на дитячих та спортивних майданчиках інформаційних стендів з азбукою жестів для спілкування з дітьми, які мають вади слуху. Наразі біля місць відпочинку дітей вже є 22-і такі інформаційні дошки. 

На десяти новозбудованих дитячих та спортивних майданчиках встановлено спеціальне обладнання: для дійте – спеціальна пісочниця, для дорослих з інвалідністю – тренажери «Міні-баскетбол», «Кермо», «Велосипед лайт», «Штанга вертикальна, – розповів Григорій Пурдик. – У 2017 році, в результаті взаємодії департаменту міського господарства та Муніципальної поліції з суб'єктами господарювання, під час здійснення благоустрою прилеглої території для маломобільних груп населення було влаштовано та реконструйовано понад 50 пандусів перед торгово-посадочними комплексами, магазинами тощо.

Я дуже дякую, що ми всі є однією командою і разом працюємо над доступністю, інклюзією. Це справді дуже важливо, що кожен керівник департаменту, заступники міського голови і сам міський голова знаються на цих запитаннях. Важливо, що у нас немає окремої програми, яка відокремлює людей з інвалідністю, немає жодної дискримінації. Ми в кожній галузевій програмі враховуємо питання людей з інвалідністю, – зазначила Уповноважена Уряду з питань прав людей з інвалідністю Раїса Панасюк.

Дякую за командну роботу, адже, по великому рахунку, для загальноміської доступності зроблено немало. Важливо, що є діалог, розуміння і відповідальність. Головне, що ми знаходимо спільну мову і завжди конструктивно підходимо до вирішення того чи іншого питання. Попереду ще багато роботи, тож працюватимемо у цьому напрямку й надалі, – сказав міський голова Сергій Моргунов.

За інформацією: Вінницька міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *