Лікарняні заклади у вінницькому медмістечку не залишаться без тепла з 1 лютого, – запевняє Генеральний директор КП «Вінницяоблтеплоенерго» Валерій Довбанюк у відповідь на заяву голови спостережної ради Біоенергетичної асоціації України Володимира Майстришина.
Нагадаємо, останній, як акціонер ТОВ «ВІНТЕА», що нині забезпечує медмістечко теплом, звинуватив КП «Вінницяоблтеплоенерго», його дочірнє підприємство «Альтернативна теплова енергія» та окремих обласних депутатів і посадовців у намаганні витіснити ТОВ «ВІНТЕА» з ринку.
За словами Володимира Майстришина, котельня, збудована ДП «Альтернативна теплова енергія», не готова і не введена в експлуатацію належним чином та не має технічних можливостей транспортувати тепло до лікарняних закладів. Тим не менш, – переконує Володимир Майстришин, – саме на її користь нині проводяться закупівлі та укладаються угоди з лікарнями, попри те, що тарифи на теплопостачання «ВІНТЕА» пропонує суттєво менші.
Натомість гендиректор «Вінницяоблтеплоенерго» стверджує: нова котельня готова і технічно, і з дозвільними документами в підприємства все гаразд.
Пройдені всі теплотехнічні випробовування роботи цього об’єкта і ми готові подавати теплову енергію хоч із сьогоднішнього, хоч із завтрашнього дня в повному обсязі і забезпечувати всіх споживачів в повному обсязі, – говорить Валерій Довбанюк.
За його словами, котельня – працююча, вона до цього часу виробляла пару і постачала її для технологічного використання в медмістечку. А реконструювали її, встановивши додаткові котли і перевели в водонагрівний режим якраз через недобросовісні дії ТОВ «ВІНТЕА» – ще донедавна монопольного теплопостачальника в цьому районі.
Зокрема, каже Валерій Довбанюк, приватне підприємство часто маніпулювало з оплатою за транспортування тепла мережами, які перебувають в обласній комунальній власності.
Вони повинні або орендувати ці мережі, або платити за тарифом на транспортування. Було запропоновано виробнику і постачальнику – підприємству «ВІНТЕА» на 2016 рік взяти в оренду тепломережі, щоб не було маніпуляцій з розрахунками. Вони погодились, відповідно були звернення у всі інстанції, потрібно було зробити оцінку, провести конкурс і передати ці мережі в оренду. Ці процедури були проведені. Тільки дійшло до підписання договорів – вони відмовились, їх не влаштувала вартість, яка була розрахована у відповідності до Постанови Кабміну. А почався опалювальний період – працювали без розрахунків. В кінці року, коли почалися тендерні процедури, вони знову звернулись до нас, щоб надати в оренду тепломережі. Ми зрозуміли – це для того, щоб ми підписали з ними якийсь договір, щоб вони мали право на участь в тендерах, – переконує Валерій Довбанюк.
Стосовно тарифів, то «ВІНТЕА» справді пропонує їх нижчі, але це – порушення законодавства, оскільки вони не затверджені.
Тарифи закінчаться судами і приватне підприємство з ринку піде, тому що воно користується нерегульованим тарифом. Він повинен користуватись тарифом, встановленим або НКРЕКП, або органом місцевого самоврядування. Я вже не говорю про те, що в нього немає будівлі, є тільки устаткування: котли, насоси і водоочистка без будівлі. Один з котлів, що виробляє теплову енергію на альтернативному паливі, встановлений просто надворі і під цей котел немає сервітуту на використання землі. Враховуючи ці моменти, він взагалі не має права брати участь у тендерних закупівлях, але закривають на це очі, – каже Валерій Довбанюк.