Більшість із працівників Вінницької філії ПАТ "НСТУ" потрапили під скорочення. 130 осіб буде звільнено, у штаті лишається 84. Але й дехто із тих, кого лишили в штаті, добровільно вирішили піти. Кажуть: за тих умов, у які поставили журналістів, працювати неможливо.
Так, не знайшлося місця у новій редакції завідувачеві відділу військово-патріотичних програм, заступникові голови Вінницької обласної організації НСЖУ Марині Тепленко.
Я підписала так званого листа про скорочення вже сімдесят третьою, – розповідає в коментарі НСЖУ пані Марина. – Знаю про те, що серед журналістів, яких було відібрано в так зване Бюро теле-радіоновин, декілька осіб звільнилися добровільно. Це професійні журналісти, переможці конкурсів.
Нині Марина Тепленко – з передінфарктним станом у лікарні. Ще одна її колега – в інсультному відділенні.
Щодо нашого колишнього гендиректора – взагалі робиться все, щоб вона навіть не потрапила в приміщення ТРК. До слова, у нас на стінах висіли дипломи, відзнаки, тобто наша історія. Але все це виявилося непотрібним, бо навіть ці дипломи познімали, – розповідає пані Марина.
Каже: її нещодавно викликали у кадровий відділ, щоб підписала наказ про скорочення. Пропонували і альтернативні вакансії – серед яких жодної у Вінниці.
Я підписала лист, що про своє рішення щодо пропонованих вакансій повідомлю пізніше. А колеги розповідали, що їм навіть не показували цих вакансій, мовляв, вам там нічого не підходить. Серед тих вакансій переважно – 0,5 ставки, «декретні» посади тощо.
Каже: багато колег самі почали звільнятися. Дехто ще до Нового року пішов працювати в прес-служби.
Програма Марини Тепленко «Бастіони» виходила на Вінницькій ТРК вже майже 18 років. Присвячена вона військовій тематиці. Вона сама не раз була в АТО, а гостями студії були і військові, і лідери громадської думки, і відомі діячі.
Я привертала увагу до стану справ в українській армії ще тоді, коли про це взагалі ніхто не говорив, а тепер виявляється, ні програми, ні цього відділу взагалі не буде, – зазначає вона.
Звільнення Марини Тепленко та закриття її програми – це втрата не тільки для самої ТРК, а й для аудиторії, – переконаний голова Вінницької обласної організації НСЖУ Василь Паламарчук.
Вона має довіру в тих людей, які воюють, не раз їздила в АТО, робила передачі, які знаходили прекрасні відгуки у глядачів. У такий непростий час, без сумніву, дуже потрібні програми такого спрямування, – зазначає він.
Тетяна Матякубова, завідувач редакції публіцистики і суспільних програм Вінницької філії в основний штат потрапила. А саме – в новинну редакцію. Але звільнилася за власним бажанням, хоча на телекомпанії пропрацювала 15 років.
Створили такі умови, що краще піти, ніж залишитися. Немає ні техніки, нічого, а з нас вимагають те, що фізично неможливо реалізувати. Новинною редакцією керує людина, яка взагалі не мала раніше відношення до телевізійної журналістики. Претензії до журналістів – нелогічні. Тобто не йдеться про дискусію на фаховому рівні. Складається враження, що це знищення мережі обласного телебачення, – каже пані Тетяна.
За інформацією: НСЖУ