Шведські вчені виявили новий вид сніжинки – вона подовжена, порожня і схожа на зірку із хоботком. Пояснюється, що відкриття зробили за допомогою рентгенівського апарата співробітники нещодавно відкритої на півночі Швеції снігової академії при Технологічному університеті в місті Лулео, повідомляє Радіо Швеції.
"У нас з'явився новий інструмент – рентгенівський апарат, й ми можемо бачити окремі снігові кристали. Таким чином ми виявили деякі сніжинки, опису яких ми не знайшли у літературі. Це новий тип сніжинки", — сказав дослідник в галузі експериментальної механіки й співробітник снігової академії Юхан Кассельгрен.
За його описами, сніжинка схожа на зірку, у якої є невеликий хоботок теж у формі зірки лише у подовженій формі. Тобто сніжинка не плоска, а порожня всередині й подовжена як тунель. Вчений пояснив, що знання про сніжинки можна застосовувати у вивченні типів снігу та його властивостей після ущільнення. Зокрема, можна з'ясувати, що відбувається зі снігом й сніжинками, коли трактор збирає сніг, ущільнюючи його. Або що відбувається з покривом знову снігу з поки недоторканими сніжинками, коли на нього наїжджає своїми колесами автотранспорт. Фахівці також спробують зрозуміти, зникає одразу хоботок сніжинки чи ні, і як це впливає на властивості снігу. Вчений зазначив, що сніжинки різні лише під час свого падіння. Коли вони осідають й сніг старіє, то все стає схожим на крижаний кристал.