Платіжки з нарахуваннями за споживання води за місяць приходять до вінничан із сумами від 500 до 2000 гривень. Заступник начальника підприємства «Вінницяоблводоканал» Раїса Півторак каже, що такі суми можна бачити в квитанціях у споживачів, які не мають розподільних приладів обліку, простіше кажучи – квартирних лічильників води:
Нарахування такій категорії споживачів здійснюється відповідно до вимог «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою КМУ від 21липня 2005 року №630 зі змінами внесеними у поточному році. Згідно з правилами, у разі встановлення будинкових засобів обліку води у багатоквартирному будинку, де окремі квартири обладнані квартирними засобами обліку, споживачі, які не мають квартирних лічильників, оплачують послуги згідно з даними будинкових засобів обліку. У разі встановлення фактів витоків із загальнобудинкових мереж, що підтверджуються актом обстеження, який складається виконавцем у присутності не менш як двох мешканців будинку, нарахування здійснюється згідно з нормативами, а різниця виставляється до оплати експлуатуючому підприємству до повноважень якого належить питання належного утримання внутрішньобудинкових мереж. Тобто, щоб економити власні кошти варто встановити квартирний лічильник і оплачувати за фактично спожиті послуги з водопостачання та водовідведення. У разі виникнення сумнівів щодо правильності нарахувань за послуги водопостачання та водовідведення, споживач має право звернутись з заявою до КП “Вінницяоблводоканал”, вул. Київська, 173 для отримання детальної інформації, – пояснює Раїса Півторак. – Купити лічильник можна в будь-якій точці продажу. Однак, при цьому необхідно звернути увагу на наявність паспорта у якому зазначено дату повірки приладу обліку у атестованій лабораторії, якщо йдеться про не новий, або на дату випуску заводу виробника, оскільки від цієї дати буде рахуватися міжповірочний період. Середня вартість лічильника залежить від його типу та класу точності для категорії споживачів «населення» коливається від 270 гривень до 2500 гривень (в залежності від заводу та країни виробника , а також від типу лічильника та його класу точності). Вартість не «нового» лічильника буде дешевшою, але при цьому слід звернути увагу, що купуючи не «новий» лічильник, споживач може понести додаткові витрати пов’язані з його повіркою. Тому, слід вирахувати чи купувати дешевший лічильник та витрачати час та кошти на повірку або ж все таки купити новий лічильник . Але все ж таки остаточне рішення залишається за споживачем. КП «Вінницяоблводоканал» надає послуги зі встановлення лічильників холодної води всіх діаметрів та типів. На встановлення лічильників на підприємстві розроблені відповідні калькуляції, згідно яких проводиться розрахунок за надані послуги.
Щоб замовити встановлення лічильника, необхідно зателефонувати за номером: 610-310, це безпосередній зв’язок з майстрами, які приймуть заявку та забезпечать виконання робіт цим телефонним номером можуть скористатися всі категорій споживачів, також заявку можна подати за телефонними номерами для:
– юридичних осіб — 61-89-33;
– приватного сектору — 61-07-35;
– населення, що проживає в багатоповерхових будинках — 56-93-36, 61-00-66.
Вартість встановлення лічильника Д=15 (без зварювальних робіт, без лічильника і комплектуючих частин) складає 535,50 грн., зі зварювальними роботами – 723,25 грн.
За інформацією: прес-служба підприємства «Вінницяоблводоканал»