П’ять днів саксофонної музики чекає на вінничан на початку листопада

Новини Вінниці

IV Міжнародний фестиваль саксофонної музики ім. Адольфа Сакса Vinnytsia Adolphe Sax Festival-2017 відбудеться 6-10 листопада у Вінниці.

Проходитиме він на чотирьох майданчиках: у театрі імені Садовського, Будинку офіцерів, у креативному просторі «Артинов» та у Вінницькій дитячі музичній школі №1.

У рамках фестивалю проходитимуть концерти та майстер-класи відомих саксофоністів, що виступають в абсолютно різних стилях.

Завдання фестивалю – показати саксофон у всіх його іпостасях. Це може бути й академічна музика, і джазова, й фольклорна, і рок. Можливо, не всі стилі ми розкриємо на цьому фестивалі, залишимо щось і на наступні, – говорить ініціатор Vinnytsia Adolphe Sax Festival-2017 музикант Євген Попель.

Відкриття фестивалю відбудеться а обласному муздрамтеатрі імені Садовського 6 листопада о 19-й годині. На сцену вийдуть молодий колектив «New Age Quartet» та музикант Андрій Чмут, який довгий час виступав із Джамалою.

Наступного дня в креативному просторі «Артинов» звучатиме соло трьох саксофоністів – Данила Довбиша, Романа Фотуйми та Артема Голоднюка. Перед тим відбудуться їхні майстер-класи для вінницьких виконавців.

8 листопада в обласній філармонії виступлять четверо видатних саксофоністів: Роман Фотуйма з Києва, Ілля Васячкін з Брюсселя, киянин Артем Голоднюк та вінничанин Євген Попель.

А 9 листопада у креативному просторі «Артинов» на вінничан чекає перегляд фільму «Сакс Революція. Адольф Сакс».

Заключний фестивальний день 10 листопада розпочнеться майстер-класами від метрів саксофону – професора Королівської консерваторії Брюсселю Алана Крепена та його учня Іллі Васячкіна.   

Алан Крепен того ж дня диригуватиме оркестром Повітряних Сил ЗСУ на гала-концерті, що відбудеться у Будинку офіцерів.  

У рамках фестивалю 8-9 листопада у Вінниці також пройде Міжнародний конкурс духової музики VinVenti.  

Уже зареєструвалося близько півсотні учасників, конкурс вузько направлений – тільки для духових інструментів. Якщо є така кількість учасників – це вже перемога. Але заявки ще подаються. Є заявки з різних куточків України, а також – з Німеччини, Польщі, Китаю та деяких інших країн, – говорить  директор конкурсу Віктор Степанчук.

Як сам фестиваль, так і конкурс духової музики – важлива подія для виховання дітей та молоді, що воліють опанувати тонкощами музики, – вважає директор Вінницької дитячої музичної школи №1, де проходитиме конкурс, Тетяна Бурдейна.

Насправді, фестивалів і конкурсів різножанрових в Україні дуже багато, але справа розвитку інструментальної духової музики, на мій погляд, дещо запущена в Україні. Тому те, що ми робимо – це новий поштовх для розвитку інструментального мистецтва, – говорить Тетяна Бурдейна.

Для мене фестивальні концерти – це приклад європейського підходу, європейського бачення того, як це має відбуватися. Дуже сміливо, креативно і масштабно. Філармонія щиро підтримує таку ініціативу, – каже художній керівник Вінницької обласної філармонії Леся Смішко.

Про бюджет фестивалю організатори не говорять, кажуть – як такого його немає, адже робиться багато чого на ентузіазмі та за підтримки партнерів. Щоправда, продаючи квитки на окремі концерти, розраховують хоча б покрити організаційні витрати.

Придбати квитки можна на сайті bilet.vn.ua, їхня ціна коливається в межах від 60 до 250 грн – на концерт 6 листопада та 80-120 гривень – на виступи 8 листопада.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *