Сьогодні, 20 жовтня, у Вінницькому онкодиспансері жінок обстежуватимуть мамологи

Новини Вінниці

У наш час не повинно бути занедбаних випадків раку молочної залози.

На цьому наголосив головний лікар Вінницького обласного клінічного онкодиспансеру  Володимир Шамрай.

За його словами, серед всіх онкологічних захворювань жінок рак молочної залози посідає перше місце та 16 відсотків всіх випадків раку.  Сумна статистика щодо цієї онкопатології  на Вінниччині.

Щороку 20 жовтня в світі відзначається День боротьби з раком молочної залози.  Це — один із найбільш агресивних видів раку. Щороку у світі діагностується більше одного мільйона випадків раку молочної залози, 16 тисяч випадків реєструється у українських жінок. В Україні щороку від раку молочної залози помирають вісім тисяч жінок. Всього в Україні сьогодні зареєстровано більше 170 тисяч пацієнтів із діагнозом «рак молочної залози». У Вінницькій області щороку реєструємо 550 випадків раку молочної залози. За статистичними даними, близько 40% жінок звертаються до лікаря занадто пізно. В Україні рак молочної залози першої та другої стадії діагностується в 75% випадків, на Вінниччині ситуація краща — хворобу на пізніх стадіях виявляють у п’яти відсотків пацієнток. В нашому регіоні рак молочної залози в першій-другій стадії діагностується у 95% жінок, – зауважив  Володимир Шамрай.

Головний лікар онкодиспансеру зазначив, що сучасна жінка має змінювати філософію у підходах до власного здоров’я, радить усім  жінкам приділити особливу увагу проблемі раку молочної залози та проходити  обов’язкові обстеження у лікаря.

Результати лікування цього захворювання напряму залежать від ранньої діагностики раку молочної залози. На сьогоднішній день в нашому арсеналі є всі можливості для своєчасної діагностики і тим більше лікування даної онкопатології.  Тому  не повинно бути в наш час занедбаних випадків  раку молочної залози, –  зазначив Володимир Шамрай.

Він закликає кожну жінку уважно ставитися до свого здоров'я, щороку  проходити профілактичні огляди.

Жінки у віці після 35-ти років повинні раз на рік робити УЗД молочних залоз, а після 40 бажано проходити обстеження у лікаря-мамолога і робити мамографію. Жінки, що входять до групи ризику повинні більш пильно слідкувати за своїм здоров’ям і відвідувати лікаря з профілактичною метою частіше, – підкреслив лікар.

За словами заступника головного лікаря Вінницького обласного клінічного онкологічного диспансеру Олександра Гудзя, для того, щоб діагностувати рак молочної залози не потрібно складних апаратів чи дороговартісного обстеження. Інколи самообстеження  або огляд в мамолога дозволяє поставити діагноз і розпочати лікування на ранніх стадіях.

Рак молочної залози – це пухлина гормонозалежна,  дисбаланс жіночих гормонів, часто призводять до появи, як мастопатії так і пухлин. Серед причин хвороби перенесені травми молочної залозі. Спадковість також є великим фактором ризику. Якщо у жінки в анамнезі були родичі, хворі на рак молочної залози, яєчників, шлунку, підшлункової залози — вона в групі ризику. Я би радив таким жінкам обов’язково пройти генетичне обстеження на мутацію генів BRCA 1/2, адже вірогідність виникнення онкологічних захворювань у носіїв генетичних мутацій становить 90 відсотків! Такі обстеження можливо пройти і в лабораторіях Вінниці. Один з найбільших ризиків виникнення недуги – це вік жінки – старше 35-40  років. Жінок, що перебувають в групі ризику – старше 35 років на Вінниччині налічується більше 500 тис. Не зважаючи на сумну статистику, ми можемо подолати страшну недугу разом, необхідно лише  пам’ятати про необхідність медичних оглядів і сама обстеження, – каже Олександр Гудзь.

У рамках Всеукраїнського дня боротьби з захворюванням на рак молочної залози в поліклініці обласного онкодиспансеру 20 жовтня проводитиметься «День відкритих дверей», де жінки матимуть можливість пройти обстеження у лікарів-мамологів, які при необхідності направлятимуть жінок на УЗД молочних залоз та мамографічне обстеження (працюватимуть 3 стаціонарних мамографа та 1 пересувний мамограф «Квітка»).

За інформацією: Вінницька ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *