Чому і на скільки зростуть тарифи на воду для вінничан, – директор «Вінницяводоканал»

Інтерв'ю Новини Вінниці

Про це, а ще про якість води та про реконструкцію системи її очистки розповідає директор підприємства «Вінницяводоканал» Олександр Чернятинський.

Олександре Дмитровичу, попереду зима. Як Ваше підприємство підготувалося до цього періоду?

Відремонтували 700 водопровідних та каналізаційних колодязів. Також було замінено 420 люків на колодязях.  Для усунення загроз виникнення інфекційних захворювань  через водний фактор, промиті всі 9 резервуарів запасу води на підприємстві,  18 відстійників та водопровідні мережі. До зими підготовлене все насосне та повітродувне обладнання на очисних спорудах та каналізаційно-насосних станціях, вивезено понад 20 тисяч кубометрів осаду мулу. Підприємство встановило за власний рахунок 156 загальнобудинкових лічильників. Замінено 297 одиниць запірної арматури з покращеними показниками герметичності на мережах водопроводу , що суттєво вплинуло на рівень керованості мережею. З початку року «Вінницяоблводоканал» замінив понад 4,5 кілометри водопровідних та понад 897 метрів каналізаційних мереж. Це не так багато, як хотілося б, адже  мережа водопроводу у Вінниці- 621,3  кілометри, а мережа каналізації – 526,2 км. Максимальну кількість поривів мереж  ми фіксуємо   у сезон, коли температура води, що транспортується мережами, знижується до 5-7 градусів або зростає до 20-24 градусів. У цей період характерно порушення стикових з’єднань, фіксуються тріщини у мережах. Але грошей на все заплановане не вистачає.

Борги підприємств і населення  за водопостачання великі?

На сьогодні сума боргу  перевищує 16 млн гривень. З цієї суми – понад 12 млн борги населення. Боремося з боржниками по – різному. Просимо погасити борги, звертаємося до суду. Контролери відділу збуту постійно ведуть діалог з людьми для виявлення причини заборгованості і пропонують укласти договір реструктуризації боргу. Якщо реакції немає, тоді обмежуємо в послугах водопостачання. Ми змушені це робити, бо у деяких квартирах борги перевищують 5 тисяч гривень. У серпні ми відключили багатоповерховий житловий будинок (ОСББ), розрахунки з яким проводили по колективному договору, згідно з яким у випадку відсутності оплати за раніше надані послуги у передбачені терміни підприємство має право призупинити подачу води та прийом стоків. Зразу після відключення з даним ОСББ уклали договір реструктуризації та відновили централізоване водопостачання. В майбутньому плануємо придбати сучасне устаткування з індивідуального відключення  каналізації в багатоповерхових будинках.

На скільки можуть зрости тарифи у Вінниці на водопостачання та водовідведення у 2018 році?

18 серпня на підприємстві «Віннницяоблводоканал» відбулися громадські слухання щодо встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. Участь у слухання взяли представники Вінницької міськради, НКРЕКП та бажаючі.  У середньому, тарифи з 2018 року зростуть на 19% і складатимуть :  на централізоване водопостачання – 8 гривень 58 коп за кубометр(зростання 16,6%)  ,  на  централізоване водовідведення – 5 гривень 65 коп за куб (зростання 23,3%), на  послугу з централізованого постачання холодної води – 8 гривень 97 коп за метр кубічний (12,8%), на  послугу з централізованого водовідведення – 5 гривень 90 коп за 1 кубометр, тобто на 19% більше. На зміну тарифів вплинули такі фактори як зростання вартості електроенергії, що призвело до збільшення витрат на електричну енергію з 61 млн 200 тисяч гривень до 66 млн 400 тисяч гривень, тобто на 8,4%. Змінено  мінімальну зарплату , витрати на хімреагенти зросли з 26,5 млн до 30 мільйонів гривень. Витрати на ремонти, паливно-мастильні матеріали зросли з 9,7 млн до 12,5 млн гривень. Структура тарифу на водопостачання, наприклад, включає у себе вартість електроенергії, реагенти, оплата праці тощо.

Відомо, що водоканал планує отримати кредит Світового банку на реконструкцію систем водопостачання Вінниці у сумі 40 млн доларів США. Чи закладено у  нові тарифи цей кредит?

Ні. Відповідно до умов договору повернення кредиту Світового банку передбачено з 2020 року. Тому це питання до 2020 року не розглядається.  За кредитні гроші ми плануємо реконструювати систему очистки води та насосних станцій водозабору «П’ятничани», що  дозволить значно поліпшити якість води і зменшити витрати на електроенергію. Ми плануємо замінити понад 30 км аварійних магістральних трубопроводів та придбати спеціалізовану техніку.  Реконструкція аварійних магістральних трубопроводів  дасть можливість зменшити витоки та аварійні ситуації на водогонах,а придбання спецтехніки дасть можливість оперативно реагувати на заявки споживачів, а також ліквідовувати аварії. Тут ще хочу додати, що нещодавно було розподілено залишки коштів по екологічному фонду Міністерства  екології у сумі 20 млн гривень, отже ми впритул підійшли до першого етапу реконструкції  очисних споруд у Сабарові. Готуємо документи на проведення тендеру.

Анна Мельник 

1 коментар на “Чому і на скільки зростуть тарифи на воду для вінничан, – директор «Вінницяводоканал»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *