Пам’ятник Володимиру Забаштанському відкрили у Браїлові

Новини Вінниці

У Браїлові Жмеринскього району відкрили пам’ятник громадському діячу і літератору Володимиру Забаштанському.

Участь в урочистостях з цієї нагоди взяли депутати обласної Ради Тарас Кобець та Жанна Дмитренко.

На чолі з заслуженим працівником культури України, письменником і поетом Михайлом Каменюком вшанувати пам’ять поета приїхали вінницькі письменники Володимир Рабенчук, Віктор Мельник, представники Жмеринського відділу культури, працівники культури і освіти Жмеринської райдержадміністрації.  Майстриня Любов Шаламай привезла на відкриття пам’ятника вишитий портрет Володимира Забаштанського.

Крім того, участь у відкритті взяв член Національної спілки скульпторів України, автор пам’ятника Анатолій Бурдейний. Перед урочистостями письменники провели відкритий урок для учнів місцевої школи, де розташований музей Володимира Забаштанського, та вручили книги і альманах навчальному закладу. Місцевий гурт виконав пісню на слова поета «Україно, молюся за тебе».

Під час проведення урочистих заходів голова Конгресу української інтелігенції Вінниччини, письменник Василь Кобець став першим лауреатом почесної премії В. Забаштанського.

Талановитий поет, перекладач, громадський і літературний діяч Володимир Забаштанський народився 5 жовтня 1940 року в Браїлові Жмеринського району. 1958 року, внаслідок вибуху у кар’єрі, він залишився без очей і рук. Закінчив з відзнакою середню школу робітничої молоді, а згодом і філологічний факультет Київського державного університету ім. Тараса Шевченка. Навчаючись, почав писати вірші, які друкувались у періодичних виданнях. За збірку “Запах далини” його було удостоєно Державної премії імені Тараса Шевченка. Твори поета перекладені різними мовами світу.

Володимир Забаштанський часто відвідував рідний Браїлів, де до нього безперервним потоком йшли земляки, щоб висловити слова вдячності за його подвижницьку працю, а також поділитися своїми проблемами та здобутками.

За сприяння поета-земляка було споруджено пам’ятник браїлівчанам, загиблим у роки війни, надавалася допомога музею П.І.Чайковського та Надії фон Мекк.

За інформацією: Вінницька облрада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *