«Подільським Давосом» назвали Міжнародний інвестиційний форум, що пройшов у Вінниці

Новини Вінниці

Сьогодні, 8 вересня, у Вінниці відбувся 5-й Міжнародний інвестиційний форум «Вінниччина – бізнес в центрі України».

Захід умовно назвали «Подільським Давосом».

Його учасниками стали майже 300 гостей з інших регіонів України та з-за кордону. Це – дипломати, учасники Міжнародного трейд-клубу та представники бізнесу з різних куточків світу.

Учасників форуму привітали почесні гості – Надзвичайний та Повноважний Посол Норвегії в Україні Уле Тер’є Хорпестад та надзвичайний і Повноважний Посол Корейської Республіки в Україні Лі Янг Гу.

Останній, зокрема, розповів, що корейський бізнес готовий впроваджувати у Вінниці систему автоматичної оплати проїзду в громадському транспорті. Відповідну заявку уже подано на тендер. Тамтешніх підприємців цікавить і низка інших важливих проектів на Вінниччині.

Вінниця –  місто, яке має чимало різних закордонних інвестицій, і це дуже добре. Норвегія підтримує Україну, українські реформи. У вашому місті ми підтримали енергоефективні проекти у співпраці з міською владою. Я впевнений, що норвезькі інвестори будуть корисними для України та Вінниці  й надалі, – зазначив Посол Норвегії Уле Тер'є Хорпестад.

Про діяльність Міжнародного трейд-клубу та пріоритети організації розповіла віце-президент організації Малгожата Гавін.

Радник Прем’єр-міністра України і директор Офісу залучення та підтримки інвестицій Данило Білак поділився своїм баченням перспектив поліпшення інвестиційної привабливості Вінниччини.

З економічним потенціалом та інвестиційною політикою в регіоні учасників форуму ознайомили голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, голова обласної ради Анатолій Олійник та міський голова Вінниці Сергій Моргунов.

Підсумки минулорічних форумів були дуже позитивні. Зокрема, нам вдалось у місто Вінницю залучити одну з найбільших компаній по виробництву холодильного обладнання, це компанія «UBC-group». Завдячуючи міській раді, рішенням Кабінету Міністрів було створено кластер з виробництва холодильного обладнання у Вінниці. Взагалі, у нас є дуже цікаві напрацювання в частині співпраці з цілою низкою компаній  у сфері переробного бізнесу. Великий оптимізм вселяє суттєвий ажіотаж, що нині є з боку інвесторів, які виявили бажання взяти участь у нашому форумі, – наголосив Валерій Коровій.

Участь у Міжнародному інвестиційному форумі у Вінниці також взяли народні депутати України Олександр Домбровський та Олексій Порошенко.

Приємно, що нинішній Форум – продовження тієї системної роботи, яку ми розпочинали у Вінниці, коли я працював міським головою та головою ОДА, – зазначив Олександр Домбровський. – Добре, що з кожним роком інвестиційний форум у Вінницькій області має все вище представництво і стає ефективнішим.

Олександр Домбровський, як в. о. голови Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, переконував дипломатів та іноземних інвесторів у привабливості для капіталовкладень енергетичної сфери України й Вінниччини зокрема.

Ще 2,5 роки тому ніхто не сподівався, що майже весь пакет законопроектів, який дозволяє модернізувати і змінити філософію енергетичної системи України, буде прийнятим. Сьогодні ключові законопроекти – з реформування ринку природного газу, електричної енергії, а також – для того, щоб в нас був незалежний, чесний і професійний регулятор, – ухвалені. Пакет законопроектів, що стосуються енергоефективності в будівлях, комерційного обліку, без якого не можна управляти енергетичними ресурсами, про Фонд енергоефективності, необхідний для того, щоб допомагати територіальним громадам інвестувати в енергоефективні проекти, також ухвалений. Нині на одиницю ВВП Україна витрачає енергетичних ресурсів приблизно в 4-10 разів більше, ніж наші європейські партнери. Це говорить про те, що в нас дуже енергозатратна економіка, і якщо ми швидкими темпами не будемо впроваджувати енергоефективні технології, ми ніколи не будемо конкурентоздатними на зовнішніх ринках. Тобто, це – один з ключових напрямів для інвестицій, і законодавча база для цього нині ухвалена. Я просив би її використовувати, – сказав Олександр Домбровський.

Особливо привабливою вважає нардеп галузь альтернативної або ж  «зеленої» енергетики.

За словами парламентарія, якби використати біоенергетичний ресурс України хоча б на 40%, можна було б замістити приблизно 11 млрд кубометрів газу, який Україна імпортує.

Крім того, Олександр Домбровський запропонував на Форумі подискутувати про три дуже важливі проблеми, що, на думку нардепа, гальмують інвестиційний процес в Україні.

Це питання спрощення процедур землевідведення для інвестиційної діяльності в Україні. Сьогодні побудувати трансформаторну підстанцію, підвести газ, або побудувати підприємство –  величезна проблема взаємостосунків з тими інституціями, які опікуються землею. Проблема друга – спрощена робота архітектурно-будівельних інституцій: дозволи на будівництво: введення в експлуатацію тощо. І третя позиція, що безпосередньо стосується локальних монополістів – підключення до мереж газу, електроенергії, водо- й теплопостачання. Це ті питання, які нам потрібно суттєво спростити – тоді інвестиції в Україну і Вінницьку область будуть йти набагато щвидшими темпами, – сказав Олександр Домбровський.

У ході Форуму відбулось спілкування на трьох паралельних тематичних платформах.

Крім того, між Вінницьким бізнес-клубом та Міжнародним трейд-клубом підписано Меморандум про співпрацю, що полегшить місцевим підприємцям пошук партнерів за кордоном. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *