У Вінниці музей М.І.Пирогова святкує 70-річчя: як вітали і що дарували ювіляру

Новини Вінниці

9 вересня 1947 року у садибі Вишня, де впродовж останніх двадцяти років (1861-1881) жив і працював видатний вчений, геніальний хірург, анатом, творець воєнно-польової хірургії, засновник Товариства Червоного Хреста, педагог і громадський діяч Микола Іванович Пирогов, було відкрито музей.  Подію було приурочено 100-річчю з дня застосування М.І. Пироговим, вперше в історії війн ефірного наркозу на полі бою.

Сьогодні, 8 вересня, музей, який має статус Національного, святкує 70-річчя.  Вітання від численних гостей приймали усі співробітники музею-садиби та генеральний директор Петро Гунько.

Голова Вінницької ОДА Валерій Коровій підкреслив, що музей Пирогова – одна з перлин Вінницької області, та нагадав, як сім років тому у Вінниці проходив Міжнародний з`їзд  хірургів «Пироговські читання»:

Тоді у Вінниці побувало близько чотирьох тисяч хірургів з 31 країн, медики зазначали, що Микола Іванович Пирогов – геній, він із тих, які народжуються раз на тисячоліття. Вінниця стала «меккою» для хірургів.  Так історія творить майбутнє.

Вінницькі ОДА та облрада подарували  музею сертифікат на кольоровий лазерний принтер.

Мер Вінниці Сергій Моргунов переконаний, що «музей Пирогова – один із знакових музеїв світу, візитівка Вінниці, а Вінниця – столиця хірургії». Подарунком музею від мерії став персональний комп`ютер.

Народний депутат України Олександр Домбровський  – давній друг музею, його подарунок ювілярам був дуже оригінальним.

Микола Іванович Пирогов – один із світових генів. Експонати музею, їхній зміст доводять, що Пирогов був не просто видатним хірургом-новатором, а ще й яскравим гуманістом своєї епохи, символом щирого відношення до людей, яких лікував, яким робив безплатні ліки, – сказав парламентарій. – Нещодавно мої семирічні внучки з бабусею приходили до музею. Вони були в захопленні від екскурсії. Потім Софійка каже Настусі:

Ти бачиш, яким він був геніальним. Для мене придумав марлеву пов`язку та гіпс (Софійка наша якось ніжку зламала), а для тебе – анестезію (Настусі зуби лікують із знеболювальним уколом).

Дійсно, Пирогов – геній для всіх поколінь. Лікар від Бога цінував красу життя.  Він дуже любив квіти, особливо – троянди. В його садибі було висаджено близько 300 видів троянд. Сьогодні я дарую вам не зрізані квіти, а троянди в горщиках, які можна буде висадити, та великий посібник із вирощування троянд. А згодом було б прекрасно відродити трояндовий парк  у садибі. Враховуючи рівень сучасної медицини, я збираюся дожити до 100 років, отже 45 років поспіль я даруватиму троянди. Сподіваюся, мене підтримають й інші друзі музею.

 

Директор музею Петро Гунько у відповідь пожартував, що через  45 років Олександр Домбровський матиме звання «почесного садівника».

Василь Мороз, ректор Вінницького Національного медичного університету, Герой України, оцінив значимість музею з професійної точки зору, а діяльність великого лікаря – як приклад для майбутніх медиків. За його словами, через стільки років нині знадобилися відкриття та напрацювання Миколи Пирогова для надання медичної допомоги пораненим воїнам АТО, для того, щоб врятувати життя наших бійців. Подарунок від медуніверситету – набір комп`ютерної техніки.

Довідка. Об’єктами музейного комплексу є будинок і аптека, які споруджені М.І. Пироговим у 1866 р., та церква-некрополь, будівництво якої завершено у 1885 р. З 1882 р. тут покоїться набальзамоване тіло М.І. Пирогова. У наступні роки експозиція музею удосконалювалась і поповнювалась працями М.І. Пирогова, виданими при його житті; архівними документами, літературою про нього. До 150-річчя від дня народження М.І. Пирогова (1960 р.) були відтворені його робочий кабінет і аптека, придбані деякі особисті речі і рукописи. В музеї відновлено і переобладнано операційну та  приймальну великого хірурга. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *