Домбровський: “Пироговка”, дитяча обласна та онкодиспансер матимуть нове обладнання на 6 млн грн”

Інтерв'ю Новини Вінниці

Майже шість мільйонів гривень субвенції з Держбюджету отримають  три медичні заклади Вінниччини завдяки сприянню народного депутата Олександра Домбровського.

Парламентарій звернувся до очільників Кабміну та  Міністерства фінансів з пропозицією врахувати необхідність державної підтримки оснащення хірургічного корпусу обласної клінічної лікарні ім. М. І. Пирогова, закупівлі необхідного обладнання для Вінницького обласного клінічного  онкологічного диспансеру та  обласної  дитячої клінічної лікарні.  У липні Кабмін видав розпорядження про виділення коштів для визначених нардепом об єктів.

Ми повинні розуміти, що із усіх наших проблем, які потребують якнайшвидшого розв’язання, здоров’ я  людей має найбільше значення, – каже Олександр Домбровcький. – Саме тому я запитав головних лікарів «пироговки», дитячої обласної лікарні та онкодиспансеру, якої допомоги вони потребують  першочергово.  Уже маючи конкретну інформацію, звернувся до урядовців.

Олександре Георгійовичу,  чому саме ці медичні заклади – у зоні Вашої особливої уваги?

Усі три лікарні – обласні. Тобто вони повинні кваліфіковано допомагати  людям з усієї Вінниччини і, відповідно, мати усе необхідне обладнання для будь-яких випадків. Те,  що Вінницькій обласній клінічній лікарні імені Пирогова потрібний хірургічний корпус, розуміли ще на початку 90-их минулого століття, власне, тоді й розпочали його будівництво. Але дуже скоро так само, як і багато інших об’єктів,  його  «заморозили».  11 років тому, коли я був головою Вінницької ОДА, ми вирішили добудувати корпус та оснастити його найсучаснішим обладнанням.   І кошти  знаходили щороку, правда, не в повному обсязі.  Тепер будівництво завершено, постало питання закупівлі різного роду медичного обладнання.  Гроші – величезні, тому кожна копійка цінна.  Нинішня субвенція – це майже мільйон – безумовно, стане в нагоді.  

2 млн 671 тисячу гривень  отримає Вінницька обласна дитяча лікарня.  Це найбільша сума, яку уряд наразі виділив у рамках цієї субвенції…

Ключове  слово – «дитяча»!  Як не банально це звучить, але діти – це наше майбутнє, і це аксіома. Вони повинні бути здоровими, а для цього треба робити все можливе та неможливе.   Понад два мільйони отримає на придбання  діагностичного обладнання  й  онкодиспансер.  Не новина, що онко – сьогодні одна з найстрашніших хвороб, яка забирає стільки життів. Я добре знаю, як  важко, як складно лікувати цю хворобу, від неї помирала моя мама…  Тоді я був поруч з нею і буквально жив у палаті нашого онкодиспансеру…Профілактика та вчасна діагностика  –  ось що, передусім, потрібно для боротьби із раком.  Для кожної людини – дорослого чи дитини – важливість здоров’я  не переоцінити. Тому, повірте,  і в подальшому все, що пов’язане  з медициною, буде для мене як депутата на першому плані.

На що конкретно будуть витрачені гроші з субвенції, розповідають керівники медичних закладів:

Олександр Жупанов, головний лікар Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М. І. Пирогова:

За ці кошти придбаємо меблі та частину медичного обладнання для повноцінного приймального відділення з усіма необхідними службами. Взагалі, Вінницький хірургічний центр має бути  найбільшим в Україні. Його загальна площа — 22,5 тисячі квадратних метрів, він розрахований центр на 240 місць, палати будуть тільки 1-2-місними з усіма умовами і для побуту, і  для лікування та реабілітації хворих. До речі, 100-ліття нашої лікарні відзначатимемо вже в актовому залі нового корпусу. Цей зал – не менший за філармонічний, що у «Плеяді».

 

Василь Паненко, головний лікар Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні:

На цей рік в нашій лікарні було заплановано ремонт реанімаційного відділення, і на це виділено бюджетні кошти, але на закупівлю нового обладнання коштів не було передбачено. Гроші субвенції, які допоміг нам отримати Олександр Домбровський, – нині вкрай необхідні. Ми купимо для реанімаційного відділення систему спостереження, яку, якщо б не ця субвенція, не могли б придбати. У реанімації – кілька палат, загалом, відділення розраховано на дев’ятьох дітей. Система спостереження – це монітор біля кожного ліжечка, усі показники стану дитини там будуть фіксуватися, а дані з усіх палат – виводитися на два монітори:  для лікарів – в ординаторській та на пост чергової сестри.  Через тендерні державні закупівлі ми плануємо вже у жовтні купити систему спостереження, яка відповідає сучасному європейському рівню. Запрацювати вона зможе вже на початку наступного року.

Володимир Шамрай, головний лікар Вінницького обласного онкологічного диспансера:

Цих коштів нам повністю вистачить на придбання апарату УЗД експертного класу, тобто такого, що цілком задовольняє вимоги діагностики онкопатології.  Торік за два мільйони грн ми купили такий апарат, але лише з двома датчиками. Довелося шукати необхідні кошти, щоб докупити ще один датчик. Тепер маємо необхідну суму, щоб придбати одразу з трьома. Робимо все, щоб оснастити наш мед заклад технікою дуже високого рівня. Збудуємо  ще один корпус, додамо ще кілька відділень. У планах – перетворити онкодиспансер на Подільський регіональний онкологічний центр. На жаль, статистика захворюваності на онко на Вінниччині – дуже сумна: у канцерореєстрі – близько 42 тис хворих; на 1млн 600 жителів області – кожний 40-ий хворий на рак; щороку фіксується 5600-5700 нових випадків онкозахворювань;  жінки найбільше хворіють на рак молочної залози, чоловіки – на рак легенів.  Очевидно, що в такій ситуації діагностика – це дуже важливо!  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *