Вінницький суддя взяв участь у міжнародній конференції щодо протидії торгівлі людьми

Новини Вінниці

Продаж зброї за прибутковістю – на першому місці, а торгівля людьми – на другому. Щороку примусова праця дає 150 мільярдів доларів доходу. Втягнуто ж у неї 21 мільйон осіб, більше половини з них – жінки. 

Що ж до України, то з 1991 року об’єктами торгівлі людьми стали понад 160 тисяч наших співвітчизників. Про це йшлося на міжнародній конференції, що відбулася 6-7 липня у Києві.

Участь у ній узяв і заступник голови апеляційного суду Вінницької області Олександр Панасюк. Загалом форум зібрав майже 200 авторитетних українських та міжнародних експертів.

Як розповіла заступник Міністра соціальної політики Наталія Федорович, люди стають товаром, зокрема, через бідність, безробіття, слабкі соціальні та економічні структури,  збройні конфлікти тощо. 

Також на форумі говорили про пілотний проект, який діє в 4 областях України. Його мета – виявляти неоформлених працівників.

Щоб викоренити торгівлю людьми з метою примусової праці, потрібно зміцнювати міжвідомчу співпрацю, партнерство з соціальними службами та інспекціями праці, залучати профспілки, моніторити роботу посередницьких агенцій. А ще – виносити адекватні вироки у справах щодо торгівлі людьми, – сказав посол, Координатор проектів ОБСЄ в Україні Вайдотас Верба.

Очікується, що міжнародна конференція «Протидія торгівлі людьми з метою трудової експлуатації» посилить взаємодію між структурними підрозділами обласних державних адміністрацій, відповідальних за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, підрозділами Національної поліції, прокуратури, суддями та інспекторами з праці.

За інформацією: Прес-центр Апеляційного суду Вінницької області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *