У Всесвітній день рибальства лідер гурту «ТІК» Віктор Бронюк розкрив STARBOM.com кілька своїх рибальських секретів.
Вікторе, всі знають прислів’я: «Рыбак рыбака видит издалека». Можете назвати, за якими ознаками рибалки пізнають один одного за межами водойми?
Справжнім рибаком я себе не вважаю. Я не затятий фанат цієї справи, більше — любитель-аматор. А «вичислити» рибалку може кожен: якщо людина йде з вудочкою у гумових чоботях зі щасливою посмішкою на обличчі – вона вже точно не на роботу поспішає (посміхається)!
У якому найбільш незвичному місці вам доводилося рибалити?
Я обожнюю ловити рибу руками, бо саме тоді даєш рибі рівно такі ж шанси, скільки їх вона дає тобі. Така гра: хто кого спіймає? Тому зазвичай я на риболовлю їжджу на ставки, озера, річки.
Із риболовлею під час відпочинку за кордоном у мене поки що особливо не склалося. Цієї весни, коли їздили з родиною у Єгипет на новий чудовий курорт Марса Алам, одного дня вибралися на риболовлю на морських щук – баракуд. Але так їх і не побачили – не впіймали нічого.
А от у наших рідних ставках і ріках риболовля – це завжди яскрава пригода, яку пам’ятаєш потім все життя. Якось ми з товаришем ловили раків у Південному Бузі. Йшли собі по намуленому дну, раптом кажу йому: «Секундочку!» — присідаю і витягую майже кілограмового карася. Треба було бачити очі мого товариша! (сміється) Він сам з великого міста і таке вперше у житті бачив. Потім він довго всім ходив розказував, який я – геній рибальської справи: «Просто присів, встав, а в руках у нього вже риба!» (посміхається). А насправді все просто: карась забився мені біля ноги, я присів і просто дістав його з мулу.
Яким був ваш найбільший улов?
Я ніколи не гнався за рекордами, щоб наловити якнайбільше риби. Смак риболовлі ж саме у процесі! Торік наприкінці сезону я приїжджав до кума, у якого є власний ставок, то більше тонни риби було. Але то промисловий вилов і я його не рахую за класичну риболовлю.
Мій особистий рекорд поки незмінний – руками спійманий 5-кілограмовий короп, а по кількості загальної маси – 30 кілограмів за день.
Що звичайно готуєте з улову?
Звісно, класика – уха на свіжому повітрі – найсмачніша! Її головний секрет приготування: щоб риба не розварювалася, потрібно кидати її у холодну воду, а не тоді, коли вже все у казанку кипить.
Також люблю смажити рибу на мангалі. Дуже смачний рецепт для приготування коропа такий: розмішати мелену гірчицю у однаковій пропорції з майонезом, отриманим соусом обтерти рибу, підсолити і поставити на мангал. Смакота виходить неймовірна!
А ще із задоволенням завжди частую друзів та рідних власноруч приготовленим оселедцем із товстолоба у мокрому маринаді. Рецепт дуже простий! Беремо три кілограми риб’ячого філе – це може бути філе коропа, білого амура чи товстолоба, можна також щуку чи сома брати — у принципі будь-яку рибу, але бажано – велику, у якій менше кісток.
Ріжемо філе порційними шматочками і починаємо готувати маринад. До 1 літра води додаємо 200 грам кухонної кам’яної солі (зверніть увагу – саме кам’яної, а не йодованої чи «екстра»!), 100 грам цукру, 1 столову ложку не меленого коріандру, 10-15 голівок гвоздики, 10-15 лаврових листків і 1 чайну ложечку не духмяного чорного перцю горошком. Все це вариться, закипає і потім остигає. Коли вже все охололо, додаємо 10 столових ложок звичайного столового оцту.
Далі складаємо рибу у посудину, заливаємо маринадом, гарненько перемішуємо, накриваємо тарілкою, притискаємо і ставимо у темне прохолодне місце на 3 дні.
От і все! Через 3 дні ви матимете прекрасний оселедець!
Хто хоче, може залишити маринуватися оселедець довше – на 5 днів, але будьте готові: чим більше стоїть, тим більше оселедець здобуває яскраво вираженого маринованого присмаку.
Після 3-4 днів маринування оселедець можна дістати із маринаду, скласти у банку, пересипати зернами гірчиці, додати цибульку, залити олією, поставити у холодильник — і будете у будь-який час мати змогу їсти смачний оселедець. Тільки знову ж — важлива умова: олію потрібно правильно заливати. Багато хто робить помилку: спочатку складає рибу у банку, а потім заливає олією. А треба все навпаки: спершу на один-два пальці налити олію у банку, а потім тісненько починати складати рибу. Це важливий момент у тому плані, що олія буде поступово й рівномірно підійматися догори, у банці не буде місць з повітрям і риба буде зберігатися гарно.
Зазвичай цей оселедець у нашому домашньому холодильнику надовго не затримується – всі його швиденько з’їдають! (посміхається) Але був випадок, що одну маленьку баночку якось не помітили. І знаєте: навіть через рік у холодильнику оселедець був відмінний!
Ваш ТОП-5 найкращих місць для риболовлі в Україні.
Зараз в Україні у кожному місті активно розвивається «зелений туризм», тому гарні місця для риболовлі можна знайти на будь-якому кроці!
Але мій топ-5 виглядає так:
- Лідери річкової риболовлі для мене – це Південний Буг та ставки й озера у Тиврівському районі на Вінниччині.
- Прекрасна морська риболовля у Очакові Миколаївської області.
- Чимало риби можна наловити на Волині на Шацьких озерах.
- Біля Києва моя улюблена риболовецька база «Нептун».
- А найрідніший «риболовецький оазис» для мене – у рідному селі Соколова Хмільницького району Вінницької області. Мій кум от-от готується до повноцінного відкриття своєї бази відпочинку «Музики», але вже зараз багато курортників, які приїжджають у санаторій «Хмільник», відбувши процедури, їдуть у Соколову на риболовлю. Я був там на минулих вихідних і якраз застав відпочиваючих з Ізраїлю. Треба було бачити, у якому захваті вони ходили, як все фотографували! Весь час дивувалися: «Це так класно! Все по-справжньому! Все натурально! Таке, як є: жива природа, риболовля…»
Ось такі місця, як на мене, найкращі! І саме це нам потрібно зберігати в Україні: нашу прекрасну природу, ще не спотворену цивілізацією і сучасними технологіями.
За інформацією: STARBOM.com