Національний банк України незаконно відніс банк “Михайлівський” до категорії неплатоспроможних та протиправно ліквідував його. Таке рішення виніс Окружний адміністративний суд міста Києва 15 травня поточного року, повідомляє УНН з посиланням на копію рішення суду, опублікованого в соцмережах.
У рішенні зазначено, що правління Нацбанку порушило законодавчо встановлену процедуру, яка передбачає надання банкам 180 днів на приведення у відповідність своєї діяльності.
“Рішення про віднесення ПАТ "Банк Михайлівський" до категорії неплатоспроможних прийнято більш, ніж за 20 днів до завершення 180-денного терміну, що вказує на передчасність прийняття Правлінням НБУ рішення № 14/БТ”, — йдеться в рішення суду.
Також суд вказав на те, що Нацбанк застосував помилкові підстави для віднесення банку “Михайлівський” до категорії неплатоспроможних.
Зокрема, Нацбанк вказав, що банк “Михайлівський” здійснював незаконні фінансові операції з “Інвестиційно-розрахунковим центром”, що призвело до зайвого навантаження на Фонд гарантування вкладів.
Однак, суд спростував ці факти, вказавши, що операції проводилися в установленому законом порядку.
“Судом встановлено, що ПАТ "Банк Михайлівський" виступав повіреним "Інвестиційно-розрахункового центру" за договором №1 від 11.11.2014 року, за умовами якого ПАТ” Банк Михайлівський “здійснював залучення коштів для "Інвестиційно-розрахункового центру" від фізичних осіб шляхом підписання договорів з фізичними особами.
Підписання ПАТ "Банк Михайлівський" договорів з "Інвестиційно-розрахунковим центром" фактично про надання фінансових послуг не є порушенням Закону України "Про банки і банківську діяльність", – зазначається в рішенні суду.
Суд також встановив, що банк “Михайлівський” всього лише виконував функції з обслуговування клієнтів, якими в тому числі були “Інвестиційно-розрахунковий центр” та фізособи, які підписали з ним договору.
Крім того, в рішенні зазначено на те, що Нацбанк був в курсі про те, що “Інвестиційно-розрахунковий центр” переведе гроші, залучені від фізичних осіб на рахунки банку “Михайлівський”, оскільки сам же і видав таке розпорядження.
Таким чином, аргументи Нацбанку про те, що банк “Михайлівський” незаконно збільшив навантаження на Фонд гарантування вкладів фізосіб при переказі коштів від “Інвестиційно-розрахункового центру” — судом не підтверджені.
Вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про те, що банк “Михайлівський” незаконно віднесений до числа неплатоспроможних, а тимчасова адміністрація і ліквідатори Фонду гарантування вкладів неправомірно зайшли в банк “Михайлівський”. Також суд визнав незаконною відкликання ліцензії у банку “Михайлівський”.