Ухвалений парламентом закон, що забороняє експорт необробленої деревини, потрібен і його не можна відміняти, – переконаний народний депутат України Олександр Домбровський. На цьому він наголосив сьогодні, 21 квітня, побувавши на підприємстві «Барлінек-Інвест» у Вінниці.
Для мене було цікаво, як на практиці працює закон щодо заборони експорту необробленої деревини. На цьому підприємстві я переконався, що цей закон – абсолютно правильний. Якщо раніше експортували необроблену деревину, то сьогодні ця деревина має шанс потрапити на такого роду підприємства, у результаті – додана вартість і податки залишаються тут, в Україні. Крім того, створюються додаткові робочі місця, а на підприємстві нині працює близько 800 вінничан. Це – дуже правильна позиція, і, я вважаю, її потрібно захищати і так само впроваджувати певні захисні бар’єри і для інших галузей нашої економіки, – наголосив Олександр Домбровський.
Усю деревину «Барлінек» нині купує на прозорих аукціонах від державних лісових господарств України.
Невелику кількість «екзотичної» сировини привозимо з країн, де такі дерева ростуть, але вже у вигляді напівфабрикатів. Але жодні закупівлі від сумнівних «чорних» лісорубів – неможливі, – каже керівник відділу маркетингу підприємства Володимир Шевчук.
Зараз «Барлінек» працює над розширенням виробничих потужностей у Вінниці.
Якщо сьогодні виробляємо 2 млн метрів квадратних паркетної дошки, то на кінець 2018 року плануємо вийти на 6 млн, а трохи згодом довести обсяги виробництва до 7 млн кубометрів, тобто вінницьке підприємство стане найпотужнішим такого роду в Європі. Це дасть можливість і кількість робочих місць довести до тисячі з лишком, – розповів генеральний директор ТОВ «Барлінек – інвест» Вініціуш Іванські.
Це підприємство – унікальне ще й з точки зору енергетичної складової: тут повністю безвідходне виробництво – усі залишки переробляють на пелети. Нині їх виготовляють 27 тисяч тонн, через 1-2 роки планується потроїти ці обсяги. А ідея генерувати на підприємстві теплову та електричну енергію зацікавила народного депутата Олександра Домбровського. Парламентарій збирається організаційно посприяти в розробці відповідної концепції.
Перед народним депутатом, який свого часу, будучи головою ОДА, зробив усе можливе, щоб компанія інвестувала саме в економіку Вінниччини, керівники підприємства порушили також питання функціонування індустріальних парків – законопроект, що регулюватиме їхню діяльність нині пройшов перше парламентське читання.
Він передбачає певні пільги і державну підтримку нових інвестиційних проектів. Це підприємство, яке сьогодні інвестує десятки мільйонів євро в розвиток виробництва, ставить абсолютно правильне запитання: чим вони не відповідають критеріям індустріальних парків, щоб так само користуватися пільгами, передбаченими цим законопроектом? Ми поміркуємо, у який спосіб можна такого роду підприємства підтримати, можливо, запропонуємо відповідні зміни до законопроекту, – зауважив Олександр Домбровський.
У свою чергу нардеп попросив керівників підприємства звернути увагу на зарплатню працівників.
У країнах Європейського Союзу аналогічна робота коштує дорожче. Рівень заробітної плати в Україні на такого роду інноваційних підприємствах потрібно піднімати, щоб наші українські люди працювали на українських підприємствах, а не виїжджали в Польщу, Німеччину, Чехію, – вважає Олександр Домбровський.