Вперше за 19 років комерційні судна Держрибагентства дали прибуток, який склав 23 мільйона гривень. Про це повідомив Міністр Тарас Кутовий під час звіту роботи Мінагрополітики за минулий рік, у рамках засідання Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики. Про це повідомляє на прес-служба Мінагрополітики.
Тарас Кутовий повідомив, що у рамках такої роботи реформовано органи рибоохорони. “У прийнятому бюджеті на 2017 рік передбачено додаткове фінансування у розмірі 40 млн грн на рибний патруль. Це найбільша сума, виділена в рамках держбюджету за останні 10 років для оснащення органів рибоохорони”, — наголосив Тарас Кутовий.
Новий рибний патруль вже працює у 6 областях (Київська, Івано-Франківська, Рівненська, Тернопільська, Харківська, Дніпропетровська). Планується запуск ще у 15 областях. Для київського рибного патруля придбано 24 швидкісних човна та 13 автомобілів за кошти з державного бюджету на агропромисловий комплекс. На оснащення “пілотного” Київського рибного патруля було виділено 15 млн грн. Внаслідок ефективного контролю з боку рибоохоронного патруля розпочалася детінізація промислового вилову — +40% за підсумками 9 місяців роботи патруля.
Довідка. Українським компаніям зараз належать 11 океанічних суден. Промисел ведеться у Новій Зеландії, Намібії, Мавританії, Антарктиці, Чилі й Аргентині. Чотири судна належать державі: "Професор Михайло Александров", "Капітан Русак" і судна "Олексій Слободчиков", "Іван Голубець".