В українському культурному центрі Парижа відкрилась виставка «Ефект Хрізаліди». Основна тема експозиції – жінка в сучасному світі.
Серед експонатів – старовинні предмети, перетворені в сучасні арт-об’єкти. Особливу увагу привертають українські витинанки художниці з Вінниччини Дарії Альошкіної. На мереживі вона зобразила три жіночих портрети.
Це – жінка в коконі, яка спить, тобто перебуває у спокійному стані. Вона зосереджена і з закритими очима. Друга – жінка, яка ось-ось почне розкриватися. І третій стан – жінка, що вже розкрилась, виплеснула назовні свою творчість, вона ніби перетворюється на метелика, – цитують Дарію Альошкіну «Подробности».
Художниця переконана, що «витинанка живе у всіх, хто родом із Вінниччини».
«Ширше почала витинати після народження доньки, бо на скульптуру часу було мало, а витинанку раз-два і зробив — якось мусила в цей період себе творчо реалізувати. А ще дуже хотілося цей вид мистецтва відродити, щоб він став на рівні із усіма іншими. Зайнялася популяризацією витинанки на заході України. Після трьох персональних виставок витинанки нарешті добилась успіху», – йдеться на сторінці мисткині на сайті народного мистецтва «Рукотвори».
Довідка. Дарія Альошкіна народилась 5 березня 1982 року у Києві. Виросла та навчалась в родині скульпторів у Могилів-Подільському районі на Вінниччині.
2001 – закінчила Вижницький коледж прикладного мистецтва ім. В.Ю. Шкірбляка.
2007 – закінчила Львівську Національну Академію Мистецтв магістратуру за спеціальністю монументально-декоративна скульптура ( І .М.Самотос, Ю. Е.Мисько, О. М.Фіголь). Працює в галузі станкової та монументальної скульптури, витинанки, графіки. З 1996 року бере участь у виставках та симпозіумах. Режисер Театру Тіней «Див». Організатор молодіжних пленерів на фестивалі «Тустань». Учасниця близько тридцяти скульптурних симпозіумів України, Польщі, Придністров'я. Скульптури прикрашають такі міста, як Київ, Львів, Ілічівськ, Жовква, Коломия, Калуш, Кам`янка(Придністров`я), Родово (Гданськ, Польща), Плавна (Вроцлав, Польща).