Ми зробили серйозні кроки щодо фінансової децентралізації громад, в земельній децентралізації – ще нічого не зроблено

Статті

На останньому засіданні Погоджувальної ради керівників фракцій та голів комітетів Верховної Ради України п’ятої сесії Парламенту звернувся до Голови Верховної Ради Андрія Парубія з проханням розглянути, як можна швидше, аграрні законопроекти до першого та до другого читання, які мають велике значення для аграрного комплексу та для розвитку громад.

Зокрема, надзвичайно важливими є законопроекти до другого читання. №0906 «Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров'я та благополуччя тварин». Спрямований на гармонізацію законодавства України у сфері здійснення державного нагляду (контролю) щодо перевірки виконання законодавства України про безпечність та якість харчових продуктів, кормів, здоров`я і благополуччя тварин у відповідність з Регламентами ЄС. Законопроект дозволить вирішити ряд важливих питань, а саме  запровадити нову систему контролю безпечності харчових продуктів, яка захищатиме права споживачів в Україні, гармонізувати вітчизняне законодавство у цій сфері з відповідним законодавством Європейського Союзу, а також ініціювати визнання Європейським Союзом еквівалентності української системи контролю, що означає, в перспективі, вільний експорт до одного з найбільших та платоспроможних споживчих ринків.

Сьогодні ми збільшуємо експорт продукції з доданою вартістю, а не прийняття цього законопроекту значно гальмує цей процес і процес визнання нашої продукції у світі.

Надзвичайно важливий законопроект № 4355 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель».

Оскільки, я, є одним з ініціаторів цього законопроекту, хочу зазначити, що документ містить необхідні  положення, які дозволять значно посилити громадський контроль на місцях та дозволить ефективно впливати на раціональне використання земель, попереджати випадки зловживань із земельними ресурсами та законодавством.

Я переконаний, що громади на місцях краще знають, кому надати в оренду певну земельну ділянку, хто її ефективніше використає і заплатить вигіднішу орендну плату та принесе найбільші надходження до місцевого бюджету.

Сільські, селищні та міські ради отримують права контролю із самозахоплення земельних ділянок, невикористання за цільовим призначення, забур’яненням та усього іншого, що впливає на раціональне використання земель. Це законопроект, який чекають усі місцеві громади. Ми вже зробили серйозні кроки щодо фінансової децентралізації громад, сьогодні, завдяки тим змінам що мені вдалося відстояти разом з іншими колегами по Парламенту, надходження до сільських бюджетів збільшено у рази, а от в питанні щодо земельної децентралізації поки що нічого не зроблено.

№ 2028а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань правового статусу земель фермерського господарства»,  яким пропонується внести зміни до Земельного кодексу України та Закону України «Про фермерське господарство». Запропонованими змінами пропонується спростити процедуру утворення фермерських господарств та їхньої діяльності, що значно вплине на збільшення кількості нових таких господарств та полегшить їхню життєдіяльність .

Тож, маю надію, що під час наступної сесії Верховної Ради України, яка почне свою роботу 7 лютого, ці законопроекти будуть прийняті. Сподіваюсь, що моїм колегам вистачить сили духу, дисципліни й відповідальності відвідувати пленарні засідання Парламенту та прийняти не тільки аграрні,  надзвичайно важливі законопроекти, а й інші необхідні для держави закони.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *