Під час 10-ї сесії обласної Ради про роботу Головного управління Національної поліції у Вінницькій області від початку року прозвітував т.в.о. начальника ГУНП Юрій Педос.
– Певні позитивні зрушення вже відбулись і головним критерієм оцінки діяльності поліцейського стала довіра населення, – підкреслив очільник поліції. – Насамперед, керівництвом Головного управління та територіальних підрозділів поліції вживаються заходи щодо покращення оперативного реагування на всі без винятку повідомлення, які надходять до поліції. З початку року її підрозділами забезпечено реагування на 118 тисяч заяв та повідомлення громадян про скоєні кримінальні правопорушення та інші події, що на 37 % більше минулого року (86532). Варто відзначити, що при виконанні завдань надзвичайно важливим питанням є кадровий потенціал поліції, удосконалення структури і оптимізація штатної чисельності. В структурі Головного управління створено сім відділів та 23 відділення поліції.
Юрій Педос підкреслив, що завершився процес атестації.
– 15% керівного складу Головного управління та територіальних органів поліції і майже 3% решти особового складу за рішенням атестаційних комісій вже звільнено з органів поліції, – зазначив Юрій Володимирович. – Зокрема, в поточному році звільнено 389 поліцейських, в тому числі, за негативними підставами 44 працівники.
Керівник поліції повідомив, що з початку року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено інформацію про вчинення близько 20 тисяч кримінальних правопорушень. Після прийняття процесуальних рішень щодо закриття кримінальних проваджень на обліку залишилось майже 14 тисяч, що на 21% більше, ніж у попередньому році (11383).
Майже на 600 зросла кількість тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень (з 3442 до 4280). Із загальної кількості зареєстрованих кримінальних правопорушень близько 62% складають злочини майнової спрямованості, третина з яких відноситься до категорії тяжких та особливо тяжких, 24% з яких розкрито. Водночас зменшилася кількість умисних вбивств (з 29 до 21) та тяжких тілесних ушкоджень зі смертю потерпілої особи (з 21 до 16). Гострою проблемою залишається вчинення крадіжок з квартир, в поточному році їх зареєстровано майже 500 (у минулому році 597), з яких близько 100 (19 %, у минулому році 38 %.) розкрито.
Юрій Педос також поінформував про незаконний обіг зброї в регіоні. Так, з початку року з незаконного обігу вилучено 25 пістолетів; 6 обрізів мисливських рушниць, 8 карабінів та гвинтівок, 6 одиниць саморобної зброї, більше 5 тисяч набоїв різного калібру; 50 одиниць холодної зброї, близько 5 кілограмів вибухових речовин, а також 27 гранат, 49 саморобних вибухових пристроїв та 22 інших боєприпасів. По всіх кримінальних провадженнях особи встановлені, частину з яких вже спрямовано до суду.
Керівник поліції звернув увагу на стан фінансування заходів, передбачених Комплексною оборонно-правоохоронною програмою Вінницької області на 2016-2020 роки «Безпечна Вінниччина – взаємна відповідальність влади та громад». Відтак, у цьому році з обласного (5 млн. 169 тис.), міських (4 млн. 692 тис.) та районних (6 млн. 346 тис.) бюджетів для реалізації заходів, передбачених вищезазначеною Програмою було виділено кошти в сумі 4 млн. 869 тис. грн.
Юрій Педос поінформував і про те, що в територіальних підрозділах в новій постійній структурі поліції області з урахуванням чисельності населення (1 група на 20-25 тис.) планується створення 62 груп реагування патрульної поліції, які заступатимуть на службу в цілодобовому режимі. Основним завданням таких груп є негайний виїзд на виклик, патрулювання визначеної зони відповідальності. з метою попередження вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень, проведення профілактичної та роз’яснювальної роботи з громадянами.