У Вінниці мешканці міста почали отримувати талони для попереднього запису на прийом у «прозорих офісах» з питань призначення субсидій на період опалювального сезону. За кілька днів у електронну чергу стало більше 300 людей, – повідомила директор Департаменту соціальної політики міської ради Лариса Попова.
Це – доволі зручна система: людина наперед знає, у який день і в який час їй слід прийти до Центру надання адміністративних послуг з відповідними документами, – каже Лариса Попова.
Після чергового спрощення процедури оформлення субсидій до органів соцзахисту слід подати лише заяву та декларацію, де вказати тільки місце отримання доходу. Його розмір встановлять самі соцпрацівники, подавши відповідний запит до ДФС.
Надіслати документи можна і поштою, або ж через «електронну форму» на сайті мінсоцполітики. Але, у Вінницькій міськраді, все ж, радять особисто прийти до ЦНАПів, де фахівці допоможуть заповнити бланки, аби уникнути помилок. До того ж, заяву і декларацію, все одно, слід підписати особисто, якщо людина не має цифрового підпису.
Рішення про призначення субсидії буде ухвалене не пізніше, ніж за 10 днів після надходження до органів соцзахисту останнього документа на відправлені запити.
Лариса Попова також нагадала, що вінничанам, які вже отримували субсидії минулої зими, або ж влітку (а таких у місті – більше 66 тисяч родин), не варто знову подавати документи – виплати їм буде перераховано автоматично. Уточнити дані потрібно лише тим, у кого за цей час змінився склад сім’ї.
Очікуємо, що через суттєве зростання вартості комунальних послуг цього опалювального сезону кількість отримувачів субсидій зросте приблизно на 20 тисяч і сягне 70% домоволодінь Вінниці, – говорить Лариса Попова.
До слова, чимало справ про призначення субсидій доводиться виносити на розсуд спеціальних комісій. За словами начальника відділу контролю за правильністю призначення, перерахунку та виплати адресних державних допомог і пенсій Департаменту соцполітики міської ради Вікторії Корсун, попереднього опалювального сезону таких було більше 25 тисяч, 348-ми вінничанам довелось відмовити у допомозі. 46 відмов є вже цього року.
На комісії виносяться, переважно, справи тих заявників, які за рік перед місяцем подання заяви придбали товар, або оплатили послугу більше ніж на 50 тисяч гривень. Ситуації бувають різними: може людині довелось, наприклад, одне житло продати і купити інше. Комісія також розглядає справи домоволодінь, де людина зареєстрована, але не проживає, якщо заявник винаймає житло за договором оренди тощо, – розповідає Вікторія Корсун.
У міській раді також нагадують, що субсидія є безповоротною державною фінансовою підтримкою малозабезпечених. Повернути виплати можуть змусити лише тих, хто свідомо вказав у своїх документах неправдиві дані.
А з усіма запитаннями, що стосуються призначення субсидій можна звертатись за телефонами 51-33-13 (ЦНАП "Вишенька", проспект Космонавтів,30) та 50-86-26 (Лівобережний ЦНАП, вул Брацлавська, 85)