Цього року держзамовлення для вишів складатиме 245 000 осіб.
Серед них 217 000 зможе вступити на денну форму навчання, йдеться на сайті МОНу.
Держзамовлення для технічних та аграрних спеціальностей, а також ВНЗ, які підпорядковуються Міноборони та МОЗузбільшили на 12,3%.
Це було зроблено через потребу у військових та медичних кадрах у зв'язку із військовим конфліктом на території України.
Збільшення частки держзамовлення на ІТ-спеціальності міністр освіти і науки Лілія Гриневич пояснила розвитком високотехнологічного бізнесу в Україні.
Для решти вишів воно було зменшено на 6% порівняно з минулим роком.
Таке скорочення пов'язане з меншою кількістю школярів.
За даними Держстату, кількість випускників, що отримали атестат про повну загальну середню освіту в 2016 році, без урахування окупованих та непідконтрольних територій,скоротилася приблизно на 7% (на 18 000 осіб).
"Таким чином, складається ситуація, що орієнтовно 50% випускників шкіл зможуть претендувати на місця за кошти бюджету. Це достатньо оптимістична інформація для наших абітурієнтів. Для них є реальний доступ за конкурсом до вищої освіти", – зазначила Лілія Гриневич.
Також цього року збільшилося держзамовлення на освітньо-кваліфікаційний рівень "магістр" для випускників бакалаврату.
Обсяг прийoму держзaмoвлення нa підгoтoвку фaхівців зa oсвітньo-квaліфікaційним рівнем "мoлoдший спеціaліст" становить 67 500 oсіб, "бaкaлaвр" – 90 700, "спеціaліст" – 42 900, "мaгістр" – 60 000.
"У 2016 році збільшується цифра по магістрах у зв’язку з тим, що в цьому році випустилося значно більше бакалаврів, ніж минулого – це "вікові хвилі". Таким чином, ми повинні були розширити кількість бюджетних місць для магістрів", – пояснила Лілія Гриневич.