Над судовою реформою працювали понад 60 фахівців — це спільний експертний продукт. Про це в ефірі “5 каналу” заявив заступник глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, передає УНН.
“Багато людей працювало над цією реформою. Президент створив конституційну комісію — це понад 60 експертів. Я, власне, був єдиний представник Президента в цій комісії. І повірте, було не просто модерувати дискусію знаних конституціоналістів, багатьох практикуючих юристів, міжнародних експертів. Це, дійсно, спільний експертний продукт, а не те, що Банкова принесла і хтось там освятив, як це іноді бувало раніше”, — заявив О.Філатов.
Він також прокоментував, яким чином досягається незалежність судової влади згідно з проектом судової реформи.
“Створюється неполітичний професійний орган — Вища рада правосуддя. Так, там призначає і президент, і парламент певних представників, але більшість у цьому органі складають самі судді, які обираються суддями, що не менш важливо”, — зазначив заступник глави АП.
Також, О.Філатов пояснив, чому у Президента буде право призначати суддів у перехідний період.
“По-перше, я сказав би, що він (перехідний період — ред.) не дає можливість, а залишає ті повноваження, які є у Президента на сьогодні за чинною Конституцією. І ми розуміємо, що в будь-який перехідний період нам необхідно забезпечити сталість виконання судової влади своїх функцій, певну сталість системи”, — зазначив він.
Зі слів заступника глави АПУ, перехідний період судової реформи має збігатися з адміністративно-територіальною реформою.