«Приймаючи зміни до Конституції, маємо опиратися на досвід місцевих громад», – Олександр Домбровський

Інтерв'ю Новини Вінниці

Народний депутат України Олександр Домбровський взяв участь у сьогоднішньому засіданні Регіональної платформи місцевого самоврядування на тему «Прийняття змін до Конституції України в частині децентралізації», яке пройшло у Вінниці.

Зокрема, парламентарій разом з іншими нардепами вислухав ті проблеми, які у процесі впровадження децентралізації виникли у представників місцевого самоврядування Вінниччини. Так, голова Вінницької ОДА Валерій Коровій зазначив, що Вінниччина протягом 2015 року та за перший квартал 2016 року отримала у результаті фінансової децентралізації разом 1 млрд 300 тис грн. Проте, керівники міст районного значення зауважують, що навантаження, яке вони отримали в частині адміністративної децентралізації, абсолютно нівелює ці додаткові надходження.

«Ми протягом двох останніх років приймали певні формули по децентралізації влади. З моєї точки зору, мабуть більш коректно було би сказати про оптимізацію влади. Адже, коли йдуть повноваження зверху вниз, і об’єднуються громади знизу вверх, в теорії управління це називається оптимізацією. Якщо 1 мільярд 300 тисяч завдяки децентралізації Вінниччина отримала за 2015 рік і за перший квартал 2016 року, цікаво було би подивитися, в якому розрізі органів місцевого самоврядування сконцентрувалися ці кошти. Скільки отримало місто Вінниця, що дуже важливо, скільки отримали міста районного значення, районні ради, сільські ради. Мій досвід  спілкування із сільськими радами у себе на 11-му окрузі (а це  невеликі села) говорить про те, що вони поки не відчули, що від процесу децентралізації отримали додаткові кошти. І для нас дуже важливо зрозуміти, як ці гроші надходять, куди, і в який оптимальний спосіб можна було б їх використати», – наголосив Олександр Домбровський.

За його словами, Україна має не лише опиратися на ту модель децентралізації, яку було прийнято два роки тому, а дивитися на результати її впровадження на прикладі конкретних міст, районів та сіл.

«Я би хотів побачити, які рішення прийняті, як вони імплементовані сьогодні на території Вінницької області, наскільки ефективно вони працюють, і в яких територіальних громадах вони працюють неефективно. Щоб ми, як народні депутати, як люди, котрі будуть голосувати не лише за зміни до Конституції, а й за зміни податкового кодексу, зміни до бюджету 2016 року, розуміли проблеми, якими вас додатково навантажили, і які додаткові ресурси розподілені, можливо, не зовсім адекватно. Ми би хотіли оці точки відчувати. Процес змін до Конституції в частині децентралізації повинен спиратися не на модель, яка була презентована два роки тому, а на той досвід фінансової та адміністративної децентралізації, який ми отримали за 2015 і 2016 роки. Щоби в результаті децентралізації модель управління державою була максимально оптимальна і абсолютно правильна», – наголосив нардеп.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *