29 березня у Ямполі урочисто відкрили двері відремонтованого готелю «Дністер», у якому будуть жити 40 переселенціі зі сходу України.
Серед тих, хто перерізав стрічку нового центру для переселенців, була і Марія Слободянюк. Вона приїхала з міста Єнакієво з мамою, бабусею та двома дітьми. Завдяки підтримці місцевого центру занятості отримали гроші на ведення бізнесу і разом з мамою відкрили піцерію у Ямполі.
– Зараз ми знімаємо житло, але скоро господарі повертаються у Ямпіль і нам потрібно шукати інший будинок, – сказала Марія. – Тому відкриття такого готелю дуже вчасно для нас, як людей, які потребують житла.
Будівлю відновили завдяки спільним зусиллям ГО «Мрії Гальжбіївки», міської влади Ямполя та спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» готель відновили.
У готелі «Дністер» повністю відремонтовано частину приміщень – замінено вікна, двері, відновлено систему опалення, внутрішнього водопостачання та водовідведення, проведено оздоблювальні роботи. Усього в будівлі знайдуть тимчасовий притулок 40 осіб, в тому числі жінки, діти, люди похилого віку. Загальна вартість даного мікропроекту становить понад 1,3 млн грн, з них – кошти проекту ЄС/ПРООН понад 1 млн грн.
– Європейський союз спільно з ПРООН та у партнерстві з міською владою підтримує 34 проекти громадян щодо відновлення соціальної інфраструктури в 9-ти областях України – Вінницькій, Дніпропетровській, Харківській, Полтавській, Запорозькій, Одеській, Донецькій, Луганській,Черкаській на загальну суму близько 1.3 млн доларів, – говорить спеціаліст із моніторингу проекту Світлана Слабінська. – Усього 26 об’єктів повністю відремонтовано та відкрито для проживання. І це радість, що ми відкриваємо такий об’єкт на Вінниччині. Адже покращення життя людей спільними зусиллями влади та громад є основним завданням.
4 березня 2014 року до Вінниці приїхали перші переселенці з Криму. Сьогодні на Вінниччині вже проживає 42 сім’ї кримсько-татарського населення.
Довідка:
Вінниччина співпрацює з ПРООН з 2008 року. З вересня 2014 року у 8-ми відібраних районах на Вінниччині розпочала свою реалізацію третя фаза проекту ЄС/ПРООН. Нині в області у рамках цієї співпраці реалізовується 32 проекти у 8-ми районах. Вже реалізовано більше сотні проектів до 45 тисяч доларів кожен. Завдяки проекту на Вінниччині також активно підтримується економічний розвиток сільських територій. Станом на сьогодні вже створено 4 сільськогосподарських кооперативи.
За інформацією: прес-служба Вінницької обласної ради