«Точка росту» для аграріїв Вінниччини. Рецепт не для «монополістів»

Новини Вінниці

У Вінниці завершився навчальний проект для агровиробників Вінниччини “Точка росту”.  Понад 20 аграріїв з різних районів області, які пройшли конкурсний відбір, сьогодні працюють у програмі, розробленою всесвітньо відомою компанією “БАСФ” та Міжнародна фінансова корпорація ІФС, якає членом групи Світового Банку. Проект спрямований не на агромонополістів, а на фермерські господарства та середніх сільгоспвиробників.

З вінницькими виробниками спілкувалися провідні українські та канадські експерти у галузях агроекономіки та агротехнологій. Приміром, Лія Сорока з Канади має українське коріння, тому їй особливо хочеться поділитися власним досвідом та науковими розробками.

-Я теж фермер, тому добре розумію, що доступ до фінансування  дуже важливий в Україні, – відзначила вона. – Тому радо передам українським фермерам знання , які вони зможуть застосувати на практиці. Приміром, вони отримають більше інформації, як будувати свій бізнес, страхуватися від цінових коливань, як обирати культури для вирощування, збільшити врожайність, як купити найкраще насіння, добрива, як знайти доступ до ринків. Останні дослідження про систему найбільших прибутків, яка містить в собі фінансування плюс технології – сьогодні дуже важлива. Зокрема, про те,  як можна отримати кредитування на короткі та середні терміни, а також про інструменти, стратегії, щоб керувати ризиками. Словом, мова йтиме , в основному, про економічні та  фінансові аспекти господарювання.

Фахівці проекту «Точка росту» зробили аналіз діяльності  фермерських господарств у кожній області, зокрема, і у Вінницькій, відібравши ті, які мають  в середньому від однієї до п’ятнадцяти тисяч гектарів сільськогосподарських угідь, а також  вищу від середньої врожайність. Словом, хто ефективно господарює, хто хоче розвитку, тому і допомога. Причому більш цінна, ніж матеріальна. Бо гроші можна швидко витратити та втратити, а знання про те, як заробити більше грошей, як управляти грошовими потоками  і стати успішним, можна застосовувати завжди.

Всього по Україні навчатимуть 240 аграріїв, керівників та працівників ефективних господарств. Загальна площа їхніх полів — приблизно мільйон гектарів, – розповіла координатор проекту Наталія Гаврилюк. – У Вінниці ми акцентували увагу на інноваційних підходів та залучення фінансів у сільськогосподарське виробництво, управління фінансовими потоками. Вміння аналізувати економічне становище господарств, розробка стратегії дій, виклики перед стратегічним планом і як їх уникнення – це те, що сьогодні стане у нагоді всім. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *