Перший і поки єдиний пацієнт в Китаї, який заразився вірусом Зика, видужав. У неділю 34-річний чоловік був виписаний з лікарні, пише China Daily.
Житель повіту Ганьсянь (східна провінція Цзянси) заразився, перебуваючи за межами країни, а після повернення в КНР у нього були виявлені симптоми хвороби. Пацієнта госпіталізували 6 лютого.
Китайські медики вважають, що ризик поширення хвороби взимку дуже низький, та й в цілому кліматичні умови в Китаї “не підходять для комарів виду Aedes aegypti, що переносять вірус”. Місцеві фахівці негайно взялися складати клінічні керівництва для виявлення і лікування лихоманки. Були приведені в стан підвищеної готовності карантинні служби.
Вірус Зіка викликає високу температуру, кон’юнктивіт, головні і суглобові болі, запальні процеси, а в окремих випадках — нудоту і блювоту, розлади і болі в шлунку. Рознощик — комар Aedes aegypti. Спалахи хвороби зареєстровані в Азії, Африці, Південній і Північній Америці. У Західній півкулі вона зараз поширюється особливо швидко: вірус проник більш ніж в 20 з 55 країн, хоча в травні минулого року випадки захворювання були зафіксовані тільки в Бразилії.
У КНР великий досвід боротьби з серйозними інфекційними захворюваннями, напрацьований, головним чином, під час спалаху “атипової” пневмонії SARS 2002-2003 рр. У Росії вона отримала назву важкого гострого респіраторного синдрому (ТОРС). Тоді в Китаї і ряді інших країн і районів захворіло понад вісім тисяч осіб, з яких близько 10% померли. Швидкий розвиток в країні отримала ціла галузь медичної промисловості, що випускає засоби для знезараження, захисту медперсоналу, оперативної діагностики інфекційних захворювань.