В Україні можуть скасувати ДПА і змінити правила вступу

Новини Вінниці Новини України

Уряд України пропонує скасувати Державну підсумкову атестацію та змінити правила вступу. Однак мовиться не про цю вступну кампанію, а наступну.

Такі пропозиції є у зареєстрованому законопроєкті №15254. У разі його ухвалення ДПА можуть скасувати, а для вступу треба буде пройти перевірку знань з чотирьох предметів.

Що відомо про законопроєкт?

Документ, ініціаторкою якого є очільниця Кабміну Юлія Свириденко, встановлює спрощені та чіткі правила для вступу на 2027 рік. Він передбачає, що учні випускних класів не складатимуть ДПА.

Документ також передбачає:

  • конкурсний відбір на навчання у виші після закінчення 11 класу та на основі інших освітньо-професійних ступенів.

Для вступу зараховуватимуть результати ЗНО (НМТ) 2024 – 2027 років та результати творчого конкурсу (для окремих спеціальностей).

  • Випускники складатимуть три обов’язкові предмети та один на вибір.

Зверніть увагу! Обов’язково учасники складатимуть українську мову, математику, історію України та один предмет на вибір з такого переліку: іноземна мова, біологія, географія, фізика, хімія або українська література.

Які предмети треба буде складати?

Обов’язковими предметами будуть такі:

  • українська мова;
  • математика;
  • історія України.

Обрати можна буде четвертий предмет з таких:

  • іноземна мова;
  • біологія;
  • географія;
  • фізика;
  • хімія;
  • українська література.
Проєкт закону / скриншот документа

Цікаво! 2026 року випускники шкіл минулих років зможуть вступати до вишів за результати національного мультипредметного тесту не лише 2026 року. А й за результатами НМТ 2023, 2024, 2025 років.

Чи складають випускники ДПА зараз?

В Україні на час воєнного стану скасували обов’язкове складання ДПА. У 2026 році випускники не складають ДПА.

В УЦОЯО при цьому заявляли про повернення атестації. Зокрема, для випускників 9 класів з 2028 року.

Згодом повідомляли і про можливе запровадження атестації і для учнів 4 класів.

Які новації вступної кампанії 2026 року?

Очільник МОН України Оксен Лісовий у телеграмі повідомив, які основні нововведення цієї вступної кампанії.

Так, цьогоріч можна буде подати на вступ до вишу до 10 заяв. Систему пріоритетності не скасують. Навпаки – її запроваджують і для вступу до магістратури.

Також 2026 року мотиваційні листи більше не потрібні для вступу. А для більшості творчих спеціальностей вага творчого конкурсу зросла тощо.

Джерело новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *