Путін зробив гучну заяву щодо переговорів

Новини Вінниці Новини Світу Новини України

Російський диктатор напередодні візиту до Китаю поскаржився на санкції та повторив наративи щодо повномасштабної війни проти України.

Путін дав письмове інтерв’ю китайському інформаційному агентству “Сіньхуа”, у якому знову зажадав гарантій для РФ, передає сайт Кремля.

“Ми хочемо всеосяжного, стійкого і справедливого врегулювання цього конфлікту мирними засобами. Ми відкриті до діалогу щодо України, але це мають бути переговори, що враховують інтереси всіх залучених у цей конфлікт країн, зокрема й наші інтереси. Укупі з серйозною розмовою про глобальну стабільність, про гарантії безпеки і для протиборчої сторони, і, звичайно, для Росії. Причому це мають бути надійні гарантії”, – йдеться в повідомленні.

Диктатор зокрема вигадав нову проблему щодо переговорів.

“Головна проблема – це якраз надійність будь-яких гарантій, тому що ми маємо справу з державами, правлячі кола яких віддають перевагу світоустрою не на основі міжнародного права, а порядку, заснованому на правилах, про які вони постійно говорять, але яких ніхто не бачив. Із якими ніхто не погоджувався і які, судячи з усього, змінюються залежно від поточної політичної кон’юнктури та інтересів тих, хто їх придумує”, – зазначив він.

Він укотре повторив, що Росія нібито готова до переговорів, уже вела їх і навіть “досягла певних домовленостей навесні 2022 року в турецькому Стамбулі”. Диктатор намагається переконати, що російських окупантів буцімто не вибили з Київської області, а вони самі відійшли в рамках цих домовленостей.

Заяви про начебто зірваний мир неодноразово спростовувала українська сторона, зокрема очільник МЗС Дмитро Кулеба.

“Позиції сторін були настільки різними, а вимоги Москви настільки абсурдними, що перспективи якогось реального рішення навіть не проглядалися”, – наголошує міністр.

Путін також похвалив пропозиції Китаю щодо врегулювання війни, але поскаржився, що вони не знаходять підтримки ні в Україні, ні в країнах Заходу.

“Вони не готові до рівноправного, чесного і відкритого діалогу, який ґрунтується на взаємоповазі та врахуванні інтересів. Натомість західні еліти наполегливо намагаються покарати Росію, ізолювати й послабити її, постачають київській владі гроші та зброю. Запровадили проти нашої країни майже 16 тисяч односторонніх нелегітимних санкцій. Погрожують розчленувати нашу країну. Незаконно намагаються привласнити наші закордонні активи. Закривають очі на відродження нацизму”, – поскаржився очільник Кремля.

Джерело: gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *