РФ в ударах по Україні використовує малі ударні безпілотники «Ланцет». У чому їхня особливість?

Новини Вінниці Статті

Російські малі безпілотні системи ударного типу «Ланцет», ймовірно, «були одними з найефективніших нових засобів, які Росія використовувала в Україні за останні 12 місяців».

Про це повідомили у Міноборони Великобританії з посиланням на розвідку країни. Остання зазначає, що Україна також досягла успіху з малими ударними дронами.

Ланцет – це російський безпілотний баражувальний боєприпас, призначений для ураження наземної техніки та інших цілей на фронті та в тилу противника. Ці дрони можуть протягом тривалого часу кружляти в повітрі, відстежуючи ціль, а згодом стрімко атакувати її.

Свою назву дрон отримав від хірургічного інструмента ланцет, призначеного зокрема для розрізання наривів, прототипу скальпеля. Така назва мала відзначити “хірургічну точність” безпілотника.

Дрон-камікадзе Ланцет має такі технічні характеристики:

  • максимальна швидкість останньої модифікації Ланцет-3 становить 110 км/год (в умовах горизонтального польоту) та 300 км/год (під час атаки на ціль);
  • дальність польоту сягає 40-50 км;
  • вага безпілотника становить близько 12 кг, з яких бойової осколково-фугасної частини – до 5 кг;
  • апарат може перебувати в повітрі майже годину.

Окупанти часто застосовують дрон-камікадзе Ланцет у парі з російським розвідувальним БпЛА Орлан. Останній має визначити ціль, яку Ланцет згодом вражає. Зазвичай війська РФ таким чином намагаються вивести з ладу зенітно-ракетні системи (ЗРК).

І хоча в міноборони РФ запевняють, що перехопити чи знищити ці дрони “практично неможливо” завдяки протилазерному захисту, проте практика показує, що збивати їх все ж можна.

Так, Збройні сили України неодноразово звітували про збиття Ланцетів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *